YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'den jet cevap...
CHP'nin gündeme bomba gibi düşen iddiasına Şişli Belediye Başkanı Sarıgül'den açıklama
Sarıgül'den jet cevap...
08 Mayıs 2010 / 15:02 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 16:56

Şişli Belediye Başkanı ve Türkiye Değişim Hareketi Lideri Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik suikast iddialarına adının karıştırılmasına sert tepki gösterdi.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın açıklamalarını 'deli saçması' olarak yorumlayan Sarıgül, "Pes doğrusu. Böyle bir olay varsa neden günlerce beklediler, gündemi değiştirmek istiyorlar. Pazartesi günü de bu konuyla ilgili hukuk mücadelesini yoğun bir şekilde başlatacağım" dedi.
 

Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik suikast iddialarına adının karıştırılması üzerine basın toplantısı düzenledi. "Bizim siyasetimiz dürüstlüktür" diyen Sarıgül, iddialara sert tepki gösterdi. Mustafa Sarıgül, her zaman delikanlıca ve mertçe mücadeleyi sevdiğini belirterek, "Rakiplerimize çamur atarak hiçbir zaman bir noktada olmadım. Bizim için önemli olan dürüstçe mücadele etmektir. Sayın Sav'ın deli saçması olan bu açıklamalarını kınıyorum. Başına taş düşse bizden bilecek. Böyle bir olay varsa neden günlerce beklediler, gündemi değiştirmek istiyorlar" dedi.
 

Mert bir insan olduğunu defalarca tekrarlayan Mustafa Sarıgül, "Sayın Baykal'ın sağlığı herkese lazım ama bana daha çok lazım. Biz çalışmalarımızı dürüstçe yaparız. Biz çalışmalarımızı çamur atarak yapmayız. Sayın Önder Sav defalarca bu konuları konuştu, defalarca mahkemeye gittik ve biz kazandık. Pazartesi günü de bu konuyla ilgili hukuk mücadelesini yoğun bir şekilde başlatacağım. Sadece 'pes doğrusu' diyorum. Bir tane mektup gelmiş de, ihbar gelmiş de. Böyle bir şey varsa o gün niye anlatmadın Önder Sav, bugünü mü bekledin. Sayın Baykal'a üzülüyorum. Seçmiş olduğu çalışma arkadaşlarının nasıl olduğunu görüyor" diye konuştu.
 

Mustafa Sarıgül, sözlerini şöyle tamamladı:
"Sarıgül ve arkadaşları dürüstçe mücadeleyi sever. Bizim hedefimiz iktidar olmak, boş işlerle uğraşmak değildir. Emniyetin benimle ilgili bir teması olmadı. Ben konuyu ilk defa bu sabah duydum. Konuyu duyduğum anda da müdahale ederim. Bu işin sonuna kadar arkasında gideceğim."İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler