YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'den giderayak büyük vurgun
Sarıgül'den giderayak büyük vurgun
25 Mart 2015 07:07
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile tartışarak görevi bırakan Emir Sarıgül bir kalemde Marin Princess Otel'e 10 milyon TL aktarmış.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile dönemin Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül arasında yaşanan kavga sırasında belediyenin 10 milyon liralık vurgunla zarara uğratıldığı ortaya çıktı.

Kumarhaneler Kralı Sudi Özkan’ın Kumburgaz’daki oteli Marin Princess’i kiralayan belediye şirketi Kent-Yol’a otele ödenmesi için Kasım ve Aralık 2014’te 10 milyon liralık para aktarıldığı ve 7,7 milyon liralık faturaya ‘Tadilat ve iyileştirme’ bedeli notu düşüldüğü belirlendi. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün Kent-Yol’un otel kiraladığını Akşam’ın haberiyle öğrendi.

Ayda 100 bin dolar faizli kredi

İşin peşine düşen Başkan İnönü, ilk olarak Sudi Özkan’ın şirketine ödenen 7,5 milyon liralık ‘İyileştirme’ faturasına sonra da kira sözleşmesine ulaştı. İnönü, personelini otele gönderdi ancak tadilata rastlamadı. Kent-Yol’un 7,5 milyon liralık parası belediye tarafından bir faktoring şirketinden ayda 100 bin dolar faizle çekilmiş. Belediye yetkilileri Marin Princess Oteli’ne aktarılan paraların faturalarını toplamaya başladı.  

 

AKŞAM

***
 // cem
sarıgülden kahraman yaratmaya çalışan solcuların elinde patladı hem oğlu hem kendisi....
25 Mart 2015 Çarşamba 11:15
mebus
 // uykucu
O sebebden mebus olup "dokunulmaz" olmak istiyor desenize......
25 Mart 2015 Çarşamba 10:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler