YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül için bomba iddia
Gürsel Tekin: Tanımıyorum dedi ama göreceksiniz...
Sarıgül için bomba iddia
10 Mayıs 2010 / 11:38 Güncelleme: 10 Mayıs 2010 / 11:38

CHP İstanbul İl Başkanı Tekin'in iddiası: 'Sarıgül ben bu şahsı tanıyorum dedi ama ilişkilerinin hangi boyutta olduğunu göreceksiniz'

CHP lideri Deniz Baykal’a yönelik ‘suikast girişimi iddiası’ araştırılırken CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, “Sayın Mustafa Sarıgül, ‘Ben bu şahsı tanımıyorum’ demişti. O şahıs da ‘Ben de Sarıgül’ü tanımıyorum’ dedi. Ama ne yazık ki o şahıs o bölgede yerel bir gazetenin yöneticisi. İlişkilerinin hangi boyutta olacağını göreceksiniz” suçlamasında bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanlığı önceki akşam Yeşilköy’deki WOW Otel’de ‘iktidar yolunda dayanışma gecesi’ düzenlendi. CHP’li milletvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu, Bayram Meral, Mustafa Özyürek, Fatma Nur Serter, Sacit Yıldız ile CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve belediye başkanlarının katıldığı gecede sanatçılar Hüseyin Turan, Edip Akbayram, Berdan Mardini, Davut Güloğlu ve Işın Karaca sahne aldı. CHP’liler, ‘İnadına Baykal, inadına sol’ sloganları attı.

CHP İl Başkanı Gürsel Tekin ise yapılan her yeniliğe karşı çıkmakla suçlanmalarına rağmen mantıklı ve yasal olan, halkın onayını almış tüm projeleri desteklediklerini belirterek, Marmaray projesi tamamlandığında trafik sorunu çözülmezse 3. köprüye ‘evet’ diyeceklerini söyledi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ‘tehditvari konuştuğunu’ öne süren Tekin, şöyle konuştu:

“Bizi hiç kimse yıldıramadı, sen hiç yıldıramazsın. Kendine ‘sen’ demek zorunda bırakıyorsun. Bir Başbakan ülkesinde yaşayan yurttaşları, siyasi partileri tehdit ederek başbakanlık yaparsa biz de elbette üslubumuzu değiştirmek zorunda kalırız. Önümüzde çok önemli bir süreç var. Önce referandum gelecek. Öyle bir tokat yiyeceksin ki geldiğine geleceğine pişman olacaksın” dedi.

Gazetecilerin, Baykal’a yönelik suikast ihbarına ilişkin soruları üzerine Tekin şöyle konuştu: “Savcılar gereken soruşturmayı yapacak. 15 gün önce ortaya çıkan bir olay. Ama bir olaya dikkatinizi çekmek istiyorum; sayın Sarıgül, ‘Ben bu şahsı tanımıyorum’ demişti. O şahıs da ‘Ben de Sarıgül’ü tanımıyorum’ dedi. Ama ne yazık ki o şahıs o bölgede yerel bir gazetenin yöneticisi. İlişkilerinin hangi boyutta olacağını ileriki günlerde göreceksiniz.” (Radikal)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler