YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarı poşet ele verdi
Ablasına ait 50 bin TL değerindeki ziynet eşyasıyla MOBESE kameralarına yakalandı
Sarı poşet ele verdi
17 Kasım 2009 / 14:52 Güncelleme: 17 Kasım 2009 / 15:18

Gaziantep'te bir genç kız, kredi kartı borcunu ödemek için ablasına ait 50 Bin TL değerindeki altın poşeti ile MOBESE kamerasına takıldı. 
 

Edilen bilgiye göre Bey Mahallesi'nde bir evden altın çalındığını ihbarı üzerine olay yerine giden Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri evde incelemelerde bulundu. Bu sırada Suriye Konsolosluğunun önündeki MOBESE kamerası görüntülerinde elinde sarı poşet olduğu izlenen hırsızlık zanlısının ev sahibinin kız kardeşi E.P. (24) olduğu belirlendi. Altınların konulduğu sarı poşetten dolayı yakalanan E.P'nin ilk ifadesinde ablası ve eniştesi evde olmadığı sırada ablasının çantasından önceden alıp yedeğini yaptırdığı anahtarla eve girdiğini, ablasına ait yaklaşık 50 bin TL değerindeki ziynet eşyasını çaldığını itiraf ettiği iddia edildi. E. P. Altınları aldıktan sonra altınların bulunduğupoşeti çantaya koymayı unuttuğunu ve MOBESE kamerasına takılabileceğini tahmin bil etmediğini söylediği ileri sürüldü.

E. P'nin, çalıntı altınların bir bölümünü kuyumcuya sattığı ve aldığı 5 bin TL'yi kredi kartı borcuna karşılık banka şubesine yatırdığı öğrenildi. Geriye kalan 45 bin TL'lik altını kendi evinde sakladığı yerden alıp polise teslim ettiği öğrenilen E. P'nin ablasının şikayetçi olmaması nedeniyle serbest bırakıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler