YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saraya kafayı takanlar Sarıgül'ün evini gördüler mi?
Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili "iddia" adıyla ortaya atılan her masrafı tek tek hesaplayan mimarlar odası Emir Sarıgül'ün evini hesaplayacak mı?
Saraya kafayı takanlar Sarıgül'ün evini gördüler mi?
03 Mart 2015 / 06:00 Güncelleme: 03 Mart 2015 / 09:02

Türkiye Ankara'da bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na sahip oldu. Osmanlı ve Selçuklu mimarisine göre yapılan bu saray, açıldığı günden beri birçok spekülasyona da neden oldu.

Sarayın her şeyini yüksek maliyet diye savundular

Özellikle Mimarlar Odası, lalesinden ısınma masrafına, bardaklarından koltuk takımlarına kadar dişe dokunur bir iddia bulunmamasına rağmen "iddia" kelimesinin arkasına saklanarak sarayın maliyetine dikkat çekmeye çalıştı. Sözcü ve Hürriyet gibi bazı medya grupları da Mimarlar Odası'nın bu çabasına çanak tuttu, sabah akşam sarayın masraflarını haber yaptı.

Kimi zaman sarayın bahçesine ekilen lalelerin İsrail'den getirildiği, kimi zaman ise bardakların bir tanesinin bin lira olduğu gibi ipe sapa gelmez iddialar gazete manşetlerini süsledi.

Sarayın ışıklarına kafayı taktılar

Son olarak sarayın ısınma ve ışıklandırma maliyetinin Bayburt'un ısınma maliyetine bedel olduğu iddiaları üzerinden haberler yayınladılar.

Sarıgül'ün evine ne diyecekler?

Bugün ise Şişli Belediyesi'nde sadece belediye meclis üyesi unvanı bulunan Emir Sarıgül'ün, 1200 metrekarelik ve 4 katlı olan villasının bir haberi çıktı. Koskoca Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetine "iddialar" üzerinden kafa yoran Mimarlar Odası bakalım belediye meclis üyesi Sarıgül'ün evinin masrafları hakkında da konuşacak mı..

   

konuşmazlar
 // ahmet
kendileri söz konusu ise 3 maymunu oynarlar...
03 Mart 2015 Salı 11:29
sarıgül ailesi nerden buldu sorusunu..
 // atiker
dile getiren bir tane ne chp li ne mhp li nede akşama kadar insanlara iftira atmakla meşgul sol tüfek basın ve tv lerde bir satır bile olsa sarıgül ailesinin bu kadar serveti nerden bulduğu nasıl elde ettiği hakkında yorum yok çünkü onlarda bu kaynaklardan paylarına düşeni alıyorlar emir denen bu adam kaç yaşında 30 yaşlarda oturduğu eve bakın bu evin meşru yollardan elde edildiğini idda edebilecek birilerinin olduğunu sanmam chp liler yolsuzluk yaptılarmı meşru çünkü bu ülke onların ataları kur...
03 Mart 2015 Salı 09:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler