YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şarap şişesi çeteyi yakalattı
Şarap şişesi çeteyi yakalattı
19 Şubat 2010 14:26
Karaman'da, işyeri ve evlerden hırsızlık yapan çete, çalınan şaraplardan birinin şişesinin çöpte atılması üzerine yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, son 1 ay içinde 1'i iş yeri 9 evden hırsızlık olayının gerçekleşmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Ekipler hırsızlık yapılan yerlerdeki incelemelerde hiç bir somut delil ve parmak izine rastlayamadı. Bunun üzerine evin birinden çalınan 3 şişe az bulunan şarabın peşine düşen ekipler hırsızların şarapları içip şişesini çöpe atmaları ihtimalini göz önüne alarak kentteki çöp konteynırlarını takip etmeye başladı. 10 günlük takibin ardından çöp'te çalınan şaraplardan birinin boş şişesini bulan ekipler sokak'ta çöpe boş şişeyi atan şahsı araştırmaya başladı. Yakalanan şahıs şarabı bir arkadaşının kendisine hediye ettiğini söylemesi üzerine harekete geçen ekipler, hırsızlık olayını gerçekleştiren 6 kişiye ulaşarak şahısları gözaltına aldı. Gözaltına alınan Aykut B. (22), Mete Z. (24), Ahmet T. (24), Hüseyin Zafer Ç. (22), Mehmet D. (24), ve Ramazan E. (26) emniyetteki ifadelerinden sonra hırsızlık iddiası ile çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Karaman Özel M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Polis şahısların evlerinde yaptığı aramada, girdikleri işyeri ve evlerden çaldıkları ziynet eşyaları, elektronik cihazlar, iki kol saati, çek, senet ve bir miktar para ile çelik kasayı kesmede kullanılan 2 kesici fleks ele geçirdi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler