YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sapanlı teyze gençleri görünce heves etmiş!
Gülsuyu olaylarıyla ilgili gözaltına alınan 35 kişiden 19’u adliyeye sevk edildi. Şüpheliler arasındaki ‘sapanlı teyze’ Emine Cansever “Çocuklar atıyordu. Ben de heves ettim” şeklinde ifade verdi. Ancak diğer 18 kişiyle birlikte tutuklanmaktan kurtulamadı
Sapanlı teyze gençleri görünce heves etmiş!
11 Ekim 2013 / 08:16 Güncelleme: 11 Ekim 2013 / 08:55

İstanbul Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde öldürülen Hasan Fehmi Gedik’in cenazesinde silahlı gösteri yapılmasının ardından Gülsuyu, Okmeydanı ve Gazi Mahallesi’nde yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 35 kişi emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Adliyeye gönderilenler arasında Gezi eylemleri sırasında elinde sapanla görüntülenen ve ’sapanlı teyze’ olarak anılan Emine Cansever de yer alıyor. Terörle mücadele savcılığında sorgusu yapılan Cansever’in fotoğraftaki kişinin kendisinin olduğunu belirterek Gezi Parkı’na yapılan düzenlemeleri protesto etmek için Taksim’e gittiğini, gazdan korunmak için maske taktığını söylediği öğrenildi.

Çevredekilerin sapan kullandığını belirten Cansever’in, “Çevrede bulunan çocuklardan birinin elinde sapan görünce heves ettim” dediği öğrenildi. Sapanla hiç kimseyi hedef almadığını belirtilen Cansever’in, şeker rahatsızlığı nedeniyle sağ kolunu yeterince kullanamadığını, bu yüzden de sapanı atamadığını söylediği ifade edildi.

Cansever’e Gülsuyu’n-daki olaylar sonrasında basına yansıyan elinde sopa ile görüldüğü fotoğraf da soruldu. Fotoğraftaki kişinin kendisi olduğunu kabul eden Cansever’in, “Yürüme güçlüğü çektiğim için elimdeki sopayı değnek olarak kullanıyorum. Yüzü maskeli ve eli silahlı şahısları görmedim” diye ifade verdiği belirtildi.

16 kişi bırakıldı

Savcılığın ifade alma işleminin ardından aralarında Emine Cansever’in de bulunduğu şüphelilerden 19’u tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. 16 kişi ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı. Nöbetçi mahkemece sorguları yapılan 19 kişi ’terör örgütü üyesi olmak’ suçlaması ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler