YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sapanca'da silah araması
Sapanca'da silah araması
31 Ocak 2010 15:18
Polis, İzmit'te 3,5 yıl önce 2 kişinin öldüğü saldırıda kullanılan silahlar için Sapanca Gölü'nde arama başlattı

İzmit'te yaklaşık 3,5 yıl önce 2 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırıda kullanılan silahların bulunması için Sapanca Gölü'nde arama çalışması başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, İzmit'te yaklaşık 3,5 yıl önce 2 kişinin, öldüğü 2 kişinin yaralandığı silahlı saldırıya karıştığı iddiasıyla önceki gün İstanbul'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, suç örgütü elebaşı olduğu iddia edilen Eyüp Ç. ile 12 kişinin sorgusu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sürdürülüyor.

Zanlıların sorgusunda olayda kullanılan silahların Sapanca Gölü'ne atıldığını söylemesi üzerine polis ekipleri gölde arama çalışması başlattı.

Kartepe ilçesi Maşukiye Mahallesi Garaj Sokak'ta göl kenarındaki sazlık ve bataklık alandaki arama çalışmalarına Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ile Yalova ve İstanbul emniyet müdürlükleri su altı grup amirlikleri ekipleri katıldı.

İzmit'te, 25 Ağustos 2006'da otomobil ve halı yıkama atölyesine alacak verecek meselesi nedeniyle silahlı baskın düzenlenmiş, atölye sahibi Zihni Kanpara ile İsmail Hazar otomatik tüfeklerle vurularak öldürülmüş, Ali Kural ve Öner Bal yaralanmıştı.

Olaya karıştığı belirlenen 4 kişi tutuklanmıştı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, önceki gün, suç örgütünün elebaşı olduğu iddia edilen Eyüp Ç. ile 12 zanlıyı da İstanbul Küçükçekmece'de yakalamıştı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, 1'i kurusıkı 4 tabanca, 1 pompalı tüfek, çok sayıda çek ve senet ile esrar maddesi ele geçirilen zanlıların 3,5 yıl önce İzmit'teki silahlı saldırı ile çok sayıda başka suça karıştığı bildirilmişti.
 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler