YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şans eseri facia yaşanmadı!
PKK'lılar hidroelektrik santrali havaya uçuracaktı!
Şans eseri facia yaşanmadı!
24 Ağustos 2012 / 10:18 Güncelleme: 24 Ağustos 2012 / 10:20

Tunceli'de bir grup silahlı terörist HES Trafo Kumanda Merkezini havaya uçurmak istedi.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saat 19.00 sıralarında Tunceli Merkeze Aktuluk Mahallesi Dinar mevkiinde bulunan Dinar HES'e gelen 5 terörist, çalışanları dışarı çıkardıktan sonra 3 adet 12 kilogramlık tüpü trafo merkezine götürerek yan yana koyduktan sonra patlatmak istedi. Bir başka tüpe, yağa batırılmış bir ip bağlayıp yaktıktan sonra dışarı çıkarak makinelere ve trafo merkezine rastgele ateş eden teröristler, daha sonra olay yerinden uzaklaştı.

HES personeli, teröristler gittikten sonra yanan tüpleri bina dışına taşıdı. Personel, 10 metrelik fitil şeklinde ip bağlı olan tüpe, bomba düzeneği şeklinde göründüğü için müdahale edemedi. Şans eseri tüpün patlamaması olası bir facianın önüne geçti.

Olayın ardından bölgeye iki kobra tipi helikopter gönderildi. Kobra helikopterler, kaçan silahlı grubu yerini tespit etmek üzere bölge üzerinde uçuşu sürdürüyor.
 

öneri
 // asım
bir hafta tuncelinin elektiriği kasilsin,ondan sonrada tererisler gelip yeniden üretim başlayıncaya kadar size elektirik yok denilsin. yani tunceli halkı çözüme katkı sağlansın bütün imkan ve fırsatlardan istifade ediyorlar.sonrada kendilerine uzanan eli ısırırıyorlar....
24 Ağustos 2012 11:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler