YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da öldürülen O PKK'lı bakın kim çıktı
Şanlıurfa'da 'dur' ihtarına uymayan ve polisle girdiği çatışma sonucu öldürülen 'Harekol' kod adlı terörist Cüneyt Aydar'ın Avrupa'da yaşayan KCK üyesi ve Demokrasi Partisi'nin eski milletvekili Zübeyir Aydar'ın yeğeni olduğıu ortaya çıktı.
Şanlıurfa'da öldürülen O PKK'lı bakın kim çıktı
12 Mayıs 2016 / 20:37 Güncelleme: 12 Mayıs 2016 / 20:39

Şanlıurfa'da polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirilen ’Herekol’ kod adlı terörist Cüneyt Aydar’ın, Avrupa’da yaşayan KCK Yürütme konseyi üyesi ve kapatılan Demokrasi Partisi’nin (DEP) eski milletvekili Zübeyir Aydar’ın yeğeni olduğu anlaşıldı.

Geçen salı günü kent girişinde uygulama yapan polisin durdurmak istediği 72 EP 364 plakalı otomobilden ateş açıldı. Bunun üzerine çıkan çatışmada terör örgütü PKK üyesi 29 yaşındaki Cüneyt Aydar öldürüldü, şoförlüğünü yapan İsmail Kaya yaralandı. 

Ülkücüler gibi bıyık bırakarak imaj değiştirdiği ve polise yakalanmamak için takım elbise giyerek kendisine iş adamı görüntüsü verdiği saptanan Aydar’ın, geçmişte Aktütün Jandarma Karakolu’na yönelik baskınının planlayıcılarından olduğu, asker, polis ve korucuların şehit edildiği saldırıları gerçekleştirdiği belirlendi. 

KCK’nın üst düzey isimleri arasında gösterilen kapatılan DEP eski milletvekili Zübeyir Aydar’ın yeğeni olan Cüneyt Aydar’ın cesedi dün yakınları tarafından Siirt’e götürüldü.

216926-001.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler