YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da gerginlik...
Şanlıurfa'da gerginlik...
17 Mayıs 2011 11:36
Şanlıurfa'da polise mukavemette bulunan gruba yapılan müdahalenin ardından gözaltına alınan 9 kişi, adliyeye sevk edildi...

Şanlıurfa'da, BDP'nin desteklediği bağımsız adaylardan birine ait seçim otobüsünde terör örgütü PKK'nın sözde marşının çalınmaması yönündeki uyarıyı dikkate almayan ve polise mukavemette bulunan gruba yapılan müdahalenin ardından gözaltına alınan 9 kişi, adliyeye sevk edildi.

Aralarında BDP Merkez İlçe Başkanı İzzetin Yılmaz'ın da bulunduğu 9 zanlı, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Daha sonra polis araçlarıyla adliyeye getirilen zanlılar, ''Terör örgütü propagandası yapmak, kamu malına zarar vermek ve polise mukavemette bulunmak'' iddiasıyla mahkemeye sevk edildi. Bu arada zanlıların adliye getirilişi sırasında bazı yakınları, polislerle tartıştı.

Şanlıurfa'da, 15 Mayıs 2011 tarihinde BDP'nin desteklediği bağımsız adaylardan birine ait seçim otobüsünde terör örgütü PKK'nın sözde marşının çalınmaması yönündeki uyarıyı dikkate almayan ve polise mukavemette bulunan gruba polis müdahale etmiş, iş yerleri ve araçların hasar gördüğü olayda 10 kişi gözaltına alınmış, 1 kişi daha sonra serbest bırakılmıştı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler