YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da cephanelik gibi ev
Şanlıurfa'da cephanelik gibi ev
26 Şubat 2010 12:18
Şanlıurfa'da bir eve düzenlenen operasyonda 1 Kalaşnikof, 1 tabanca, 2 tüfek, 4 şarjör ile 31 mermi ele geçirildi.

ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, jandarma tarafından bir köy evine düzenlenen operasyonda 1 Kalaşnikof, 1 tabanca, 2 tüfek, 4 şarjör ile 31 mermi ele geçirildi. Silahların sahibi olduğu ileri sürülen İsa, Mehmet ve Şeyh Sinan Çiçekli adlı üç kardeş gözaltına alındı.

Jandarmayı arayan bir kişi, Siverek’in Bahçe Köyü’nde çiftçilik yapan ve aynı evde oturan İsa, Mehmet ve Şeyh Sinan Çiçekli adlı kişilerde çeşitli silahlar bulunduğunu ihbar etti. Jandarma ekipleri yaptığı incelemede ihbarın doğru olduğunu belirleyince, Çiçekli kardeşlerin Bahçe Köyü’ndeki evine operasyon düzenledi. Yapılan aramada, evin duvarlarına yapılan gizli bölmelere saklanan 1 Kalaşnikof tüfek, 2 Kalaşnikof şarjörü, 15 Kalaşnikof fişeği, 1 ruhsatsız tabanca, 2 tabanca şarjörü, 16 tabanca mermisi, 2 av tüfeği ile bir komando bıçağı ele geçirildi.

Silah ve mühimmatlara el koyan jandarma, İsa, Mehmet ve Şeyh Sinan Çiçekli'yi gözaltına aldı. Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanmalarına başlanan Çiçekli kardeşlerin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından ‘6136 Sayılı Kanuna Muhalefet’ suçundan Adliye’ye sevk edileceği bildirildi.

Hürriyet
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler