YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa yine karıştı!
Bu kez terör örgütü yandaşları değildi sahnedekiler... Şanlıurfa'da iş yapamadıklarını öne süren bir grup esnaf eylem yaptı. Protestocuları dağıtmak isteyen polis gaz bombası kullanınca ortalık karıştı...
Şanlıurfa yine karıştı!
08 Şubat 2011 / 12:58 Güncelleme: 08 Şubat 2011 / 13:17

Şanlıurfa'da Evren Sanayi Sitesi esnafı, iş yapamadıkları gerekçesiyle, kamyonların kendi yol güzergahlarına bırakılmamasını protesto ederek eylem yaptı. Kalabalığı dağıtmak isteyen polisler, gaz bombası kullanması ile ortalık savaş alanına dönüştü. Meydan muharebesini andıran olayda, çok sayıda kişi yaralandı.

Evren Sanayi Sitesi'nde meydana gelen olayda, sanayi esnafı, iş yapamadıkları gerekçesiyle, kamyonların kendi yol güzergahlarına bırakılmamasını protesto ederek eylem yaptı. Polis ekiplerinin ikazlarına rağmen eylemi bırakmayan sanayi esnafı, yolu kapatmak istedi. Polis ekiplerinin engel olması üzerine esnaflar ile polis arasında arbede başladı. Polis ekipleri eylemcilere müdahalede yetersiz kalınca, bu sefer olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri güç kullanarak eylemcileri durdurmaya çalışırken, Sanayi esnafı polislere taş atmaya başladı. Polis ekiplerinin gaz bombası kullanması ile olaylar daha da alevlendi. Gaz bombasından etkilenen çok sayıda vatandaş, polis ve gazeteciler, hafif şekilde yaralandı. Gaz bombasından etkilenen bazı vatandaşlar kendi imkanları ile hastanelere koşuşturdu. Bu sırada yol güzergahından ayrılan eylemciler bu sefer Sanayi Sitesi Kooperatifine doğru yürümeye başladı. Bu sırada kalabalığı durdurmak isteyen polis, kalabalığı durduramayınca ortalık bir anda meydan muharebesine dönüştü. Sanayi Sitesi Kooperatifi binasına gelen esnaflar, binayı taşlamaya başladı. Eylemcileri durduramayan polis ekipleri yine güç kullanarak dağıtmaya çalıştı. Kalabalığı dağılması üzerine polis ekipleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. (İHA)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler