YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa Emniyet Müdürü büyük tuzağa dikkat çekti
Ceylanpınar’da şehit edilen iki polis memuru için düzenlenen törene, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı’nın şok sözleri damga vurdu... Saldırıdan Paralel Yapı’yı sorumlu tutan Pınarbaşı, “Abilerinden aldıkları talimatla terörü tırmandırıyorlar” dedi.
Şanlıurfa Emniyet Müdürü büyük tuzağa dikkat çekti
24 Temmuz 2015 / 04:30 Güncelleme: 24 Temmuz 2015 / 04:35

Ceylanpınar’da kaldıkları evde, PKK’lı teröristler tarafından uyurken başlarından birer kurşunla vurularak kalleşçe şehit edilen polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Açar için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, şehitlerin aileleri, yakınları ve meslektaşları katıldı.

Törene, şehit mesai arkadaşlarını ebediyete uğurlayan Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı’nın şok sözleri damgasını vurdu. iki polis memurunun şehit edilmesinden “Paralel Yapı” yı sorumlu tutan Emniyet Müdürü Pınarbaşı, “Maalesef son yıllarda kandan beslenen ancak barış ve kardeşlik sözünü dillerinden düşürmeyen bu odaklar, devletin tüm kurumlarına ve teşkilatımızın tüm hücrelerine giren örgütle de adeta kol kola girerek, ihanet sarmalını derinleştirmeye çalışıyorlar” dedi.

Kanlı oyun

Pınarbaşı, “Örgütün teşkilatımızın içerisine sızdırdıkları aracılığıyla istihbarat zafiyetleri oluşturulmak istenmiş, ilimizin plaka tanıma sistemi, abilerinden aldıkları talimatla kapatılarak asayiş ve terör olayları tırmandırılmaya çalışılmıştır” ifadelerini kullandı.

Emniyet Müdürü Pınarbaşı, “Devletimizin bekası milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmak için daha önce defalarca tezgahlanan kanlı oyunlardan biriyle daha karşı karşıyayız. 1993 yılında Madımak otelinde yaşamını yitirenlerin intikamını almak için 3 gün sonra Başbağlar’da masum insanları hunharca katleden, barış ve kardeşlik maskesi arkasına gizlenmiş olanlar, Suruç’ta katlettirdikleri vatandaşlarımızın intikamını almak iddiasıyla Ceylanpınar’da vatanına ve milletine hizmet etmekten başka hiçbir gayeleri olmayan iki meslektaşımızı kahpece şehit etmişlerdir” diye konuştu.

Hedef gösterildiler

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, istihbarat ve terörle mücadele birimlerinin başında gecesini gündüzüne katarak çalışan polislerin, örgüt tarafından Suruç’taki saldırı fırsat bilinerek gazete ve televizyonlarda yapılan yayınlarla hedef gösterildiğini söyledi.

Timsah gözyaşları

Emniyet Müdürü Pınarbaşı, “Tüm bunlara rağmen son dönemlerde kol kola giren odaklarla mücadeleyi şehitler versek de sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

STAR

günah kecisi
 // mustafa
Tamam paralel yapı var fakat. kendinin bir emniyet müdürü olarak beceriksiz ve başarısız olduğunun üstünü ortmeye çalışırken her şeye de paralel paralel . ayıp ya. demezlermi yıllarca bunlara kimler ve Niçin prim verdi. Devletin imkanlarini emirlerine amade edenler de hesap vermeli.eger böyle bir şey varsa...
24 Temmuz 2015 05:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler