YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanıkları kaçıracaklardı
Sanıkları kaçıracaklardı
02 Ağustos 2011 11:49
Diyarbakır'da görülen KCK davasında ilginç bir gelişme yaşandı. İddiaya göre Bingöl Cezaevi'ndeki tutuklu 5 sanığın Diyarbakır'a sevki sırasında PKK'nın cezaevi aracını durdurup sanıkları kaçıracağı şüphesiyle güzergah değiştirildi.

Terör örgütü PKK'yı da bünyesinde bulunduran KCK'nın Türkiye yapılanmasıyla ilgili davanın 24. duruşması Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.

Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 sanığın, duruşma için Diyarbakır'a sevki kosununda ilginç bir durum yaşandı. Cezaevi aracının, Diyarbakır-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından durudurularak sanıkların kaçırılacağı şüphesi üzerine güzergah değiştirildi. Sanıklar, Bingöl yerine Elazığ üzerinden Diyarbakır'a getirildi. Ayrıca, yol boyunca sıkı güvenlik tedbiri alındı.

Güvenlik güçleri dün gece, Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 KCK sanığının duruşma için Diyarbakır'a sevk edilirken kullanacağı Bingöl-Diyarbakır karayolu yakınlarında 25 kişilik bir terörist grup tespit etti. PKK'lılar yol istikametinde aşIrı dağınık olduğu için operasyon yapılamadı. Saldırı ve KCK sanıklarının kaçırılma ihtimalini dikkate alan güvenlik güçleri, cezaevi aracının güzergahını değiştirdi. Sanıklar, Bingöl-Diyarbakır karayolu yerine Elezığ üzerinden mahkemeye gönderildi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler