YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şandır'dan 'kaset' yorumu
Şandır'dan 'kaset' yorumu
27 Nisan 2011 18:27
MHP Grup Başkanvekili Şandır, MHP'yi sarsan kaset iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, internet ortamında yayınlanan kaset kaydının servise konulduğu tarihe dikkati çekerek, ''Belli ki bu bir komplodur. Belli ki MHP'ye karşı bir takım çevrelerin, güçlerin bir tuzağıdır'' dedi.

MHP Mersin Milletvekili adayı olan Şandır, seçim çalışmaları kapsamında Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Ahmet Ünal'ı ziyaret etti.

Seçimin Mersin'e ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyen Şandır, seçim süresi boyunca siyasi partileri vatandaşları rahatsız etmeme konusunda centilmenlik anlaşması yapmaya çağırdı.

Seçim kazanmak için milletin huzurunun kaçırılmasına izin verilmemesi gerektiğini belirten Şandır, ''Çevre, gürültü ve görüntü kirliliğine fırsat vermemeliyiz. Bu konuda herkesi göreve davet ediyorum. Bunun için siyasi partilerin milletin huzurunu kaçırmayacak bir usul ve üslubu birlikte kararlaştırmalarını talep, temenni ve teklif ediyorum. Bu sebeple Mersin'de başta Devlet Bakanı Zafer Çağlayan olmak üzere AK Parti il teşkilatını bu duyarlılıkta hareket etmeye çağırıyorum'' dedi.


-İNTERNETTEKİ KASET İDDİASI-


Gazetecilerin ''internet ortamında yayımlanan kaset'' ile ilgili sorusu üzerine Şandır, şöyle konuştu:

''İzlemedim, ancak duyuyorum. Telefonla bana da iletiliyor. Fakat detayını bilmiyorum. Ama her partide yanlış yapan olabilir. Yanlışa tedbir geliştirmek, cezalandırmak mümkündür. Ama bu kasetin servise sunulduğu tarihe dikkatinizi çekiyorum. 25 Nisan listelerin kesinleştiği tarihtir. Bu günün akşamına kadar bu kasetler servise konulmuyor. Fakat saat 18.00'dan itibaren servis ediliyor. Belli ki bu bir komplodur. Belli ki MHP'ye karşı bir takım çevrelerin, güçlerin bir tuzağıdır.

İsmi geçen arkadaşlarımız saygın insanlardır, değerli arkadaşlarımızdır. Ama insandır, bir yanlış yapmışsa yaptığı yanlışın hem hesabını verir, eğer gerçekten yanlış yapmışsa bedelini de öder. Ama bedeli MHP'ye ödetmeye hiç kimsenin hakkı yoktur, haddi de değildir. MHP, arı, duru tertemiz bir partidir. Hiç bir yanlışa yer verilmez, imkan ve fırsat verilmez. Ama bunun bir komplo olduğu açıktır. Detayı bilmiyorum. Fakat ortaya çıkınca hep beraber göreceğiz.''


-SİYASİ ÜSLUPTA YAŞANAN GERGİNLİK-


Şandır, bir gazetecinin parti liderlerinin kullandığı üslupla ilgili sorusu üzerine, ''siyaset ve hayatın önde olana göre şekilleneceğini'' söyledi.

Türkiye'deki siyasi üslubun bozulduğunu öne süren Şandır, şöyle devam etti:

''Askerlik yapanlar bilir, 'hizaya gel' denilince en öndekine göre hizaya gelinir. Türkiye'de siyasi üslubun bozulmasının sorumlusu Başbakandır. Çünkü en önde olan odur. Başbakan bu üslupla konuştuğu sürece muhalefet partilerinin liderleri cevap verirken maalesef onun seviyesine düşmemek için azami gayret göstermelerine rağmen bu gerginlik yaşanmaktadır. Bunun sorumlusu Başbakandır. Çünkü Başbakan hakaret edince, hakarete cevap vermek bir zorunluluk haline gelmektedir. Türkiye'de Türk halkının, milletimizin şikayet ettiği bu gerginliğin sorumlusu ve suçlusu Başbakandır.''

Türkiye'yi gelinen süreçte milliyetçi ve milli bir siyasetin yönetmesi gerektiğini belirten Şandır, Bunun da MHP iktidarı olduğunu savundu.

Büyük Ortadoğu Projesi'nin ''yangın ateşinin'' Türkiye'yi de sardığını iddia eden Şandır, şunları kaydetti:

''Ne yazık ki bu yangın Mersin'e taşmış bulunmaktadır. Mersin'de bugüne kadar görülmemiş şekilde bölücü isyan sokaklarımızı işgal etmiştir. Esnafımız tedirgin, insanımızın can güvenliği tehlike altındadır. Bunun durdurulması gerekir. AKP iktidarının başlattığı açılım politikalarının sonucunda bugün ülkemizde de bir anlamda etnik isyan başlamış bulunmaktadır. Ortadoğu bölgesinin muhtelif ülkelerinde yaşanan olaylar bu projenin uygulamaya konulmasıdır.

Bu proje doğrultusunda bugün ülkemizdeki birçok şehrin sokaklarında başlatılan bu isyan hareketinin seçim öncesinde ülkemizi cehenneme çevirmesine müsaade edilmemelidir. Bu sonuçların sorumlusu AKP iktidarıdır. Ortaya koyduğu politika ve uygulamalarla terör örgütü PKK sokağa inmiştir, şehirlere inmiştir halkımızı tehdit etmektedir.''

Şandır, bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ''Kanal İstanbul'' projesiyle ilgili yine gazetecilerden bilgi aldıktan sonra, ''Niye olmasın. Sayın Cumhurbaşkanın memleketine de deniz getirmeleri lazım. Kayseri'ye de deniz istiyoruz'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler