YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sandıklara güvenlik alarmı
Referanduma 22 gün kala adeta kırmızı alarm verildi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın talimatıyla oy sandıkları devlet başkanı gibi korunacak. Sandıklara 100 metreden fazla kimse yaklaştırılmayacak, gerekli yerlerde ise helikopterle taşınacak.
Sandıklara güvenlik alarmı
20 Ağustos 2010 / 08:04 Güncelleme: 20 Ağustos 2010 / 08:14

12 Eylül’de yapılacak referandum için 'güvenlik alarmı' verildi.

Oy kullanılan sandıklara kimse yaklaştırılmayacak, gerektiğinde sandıklar helikopterle taşınacak. İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın talimatıyla oylama günü maksimum güvenlik önlemi alınacak.

28 yıldır tüm siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının talep ettiği Anayasa değişiklikleriyle ilgili oylamaya 22 gün kaldı. Devletin zirvesi referandumun sabote edilmemesi için yoğun çaba harcıyor.

İçişleri Bakanlığının talimatı ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 3 aşamalı bir plan hazırlandı. Buna göre sandıklar  ‘devlet başkanı’ gibi korunacak. Sandıklara 100 metreden fazla kimse yaklaştırılmayacak. Oy sandıkları gerekli görülen yerlerde helikopter ile taşınacak. Tüm ayrıntılar rapor edilecek, belgelenecek.

GİZLİ SERVİS GÖREVDE

 Devlet zirvesinden çıkan ‘özel talimat’ ile bazı birimler gizli servis elamanı gibi çalışacak. Bu kişilerin nerede görev alacağı sır gibi saklanıyor.  Bakan Atalay ve kurmaylarının yapacağı ‘risk analizine’ göre Doğu ve Güneydoğudaki illere batı illerinden takviye Çevik Kuvvet ile özel harekât timleri sevk edilecek. Referandum günü ispirtolu içki satılmayacak eğlence yerleri kapalı tutulacak. Ruhsatlı bile olsa güvenlik birimlerinin dışında silah taşımaya izin verilmeyecek. Şaibeli oy kullanma yerlerinde ise yerel dedektifler görev yapacak.
Bugün

boşa
 // zihni ertuğrul
boşa uğraşman bunların oyu sizle bir olurmu.siz köylüsünüz.ama üç katı olursa bilmem abiiiii.......
20 Ağustos 2010 11:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler