YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sancar uyardı: 5 TL üzerinde hata var
Prof. Dr. Aziz Sancar, 5 TL'nin üzerinde bulunan DNA sarmalı ibarfesinin üzerinde hata bulunduğunu, 5 yıl önce Merkez Bankası'na bildirmesine rağmen hatanın hala düzeltilmediğini söyledi.
Sancar uyardı: 5 TL üzerinde hata var
21 Mayıs 2016 / 19:38 Güncelleme: 21 Mayıs 2016 / 19:40

Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Merkez bankası’nın 5 TL üzerindeki DNA hatasınını bulduğunu ancak uyarılarına rağmen bunun düzeltilmediğini söyledi

Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Üsküdar'da eğitim veren okulları ziyaret etti. Büyük bir coşkuyla karşılanan Sancar, okulda matematik ve fen laboratuvarını gezdi. Sancar'a çalışmalarını gösteren öğrenciler, fen laboratuvarında Sancar'la birlikte DNA testi yaptı.

5 TL’NİN DNA’SI BOZUK

Bu sırada bir basın mensubu Sancar'a, 5 TL üzerindeki DNA sarmalı ibaresi üzerine yaptığı çalışmayı hatırlattı. Sancar, paranın üzerindeki DNA sarmalın olması gerekenin aksine soldan sağa doğru ilerlediğini ve bu yanlışı 5 yıl önce Merkez Bankasına ilettiğini belirtti. 

Sancar, buna rağmen bu yanlışın hala düzeltilmediğini söyledi. Daha sonra konferans salonuna geçildi, burada Sancar'ın hayatının ve bilimsel çalışmalarının anlatıldığı bir belgesel gösterildi.

Hantal bürokrasi yaşıyor
 // Sencer
Bir beş yıl daha bekleyebiliriz. Ancak Cumhurbaşkanı müdahale ederse iş değişir. Bürokrasi hazretleri ve klasik bürokrat zihniyet gereği....
22 Mayıs 2016 00:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler