YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Sanatçıların teşhir edilmesini biz bilemeyiz"
"Sanatçıların teşhir edilmesini biz bilemeyiz"
09 Ağustos 2013 19:51
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Sanatçıların teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil" dedi.

 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Mehmet Atar, Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne gelerek polislerin Ramazan Bayramını kutladı.

Törende konuşan Çapkın, uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan sanatçıların teşhir edildiği eleştirilerine, “Basında teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil. Bu siz basın mensuplarının sorunu, biz işimizi yaparız.” değerlendirmesinde bulundu

Güvenlik görevlilerinin yaptıkları hizmetlerden ötürü milletin duasının üzerilerinde olduğunu kaydeden Vali Hüseyin Avni Mutlu, "Bu gün Ramazan Bayramı vesilesiyle bir araya geldik, hepinizin bayramını kutluyorum. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da geleneksel ziyaretimizi gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Halkın huzuru sağlamak için gerektiğinde canınızı feda ediyorsunuz. Sizlerin vesilesiyle şehit ve gazi ailelerini de selamlıyorum. Sizler bizim göz bebeğimizsiniz. Bu milletin hizmetlerinizden dolayı sizlere duası vardır. Her şey gönlünüzce olsun." diye konuştu.

“Son süreçte çevik kuvvetin önemini bir kez daha gördük"

Çevik Kuvvet polislerinin bayramını kutlayan İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da bir konuşma yaptı. Çevik Kuvvet’in her zaman en olmazsa olmaz birlikleri olduğunu vurgulayan Çapkın şöyle konuştu: “Bu son süreçte Çevik Kuvvet’in ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Demokrasiye ve rejime karşı yapılan müdahalelere ekiplerimizin ne kadar etkin ve centilmence müdahale ettiğini ve sadece görevini yaptığını gördük. Bu fedakar çalışmanızdan dolayı hepinizin gözlerinden öpüyorum tekrar sizleri kutluyorum."

“Sanatçıların teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil, biz işimizi yaparız"

Gazetecilerin geçtiğimiz günlerde yapılan ve aralarında ünlülerinde olduğu kişilerin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonu ile ilgili sorularını cevaplayan Çapkın şunları kaydetti: "Bizim operasyonlarımız bir günde yapılan bir iş değil. Bir yıl süren çalışmaların neticesinde gerçekleştirildi.

Hukuki sürecin tamamlanmasının ardından torbacılardan başlayarak kimlere satmışsa oraya doğru zincirleme gidiyor, kimler almışsa hepsi tespit ediliyor ve operasyon sırasında gözaltına alınıyor. Bunlar sanatçıda olabilir esnafta olabilir bizim için fark etmez. Son operasyonda da gözaltına alınanlar arasında sanatçılarda vardı, bunların basında teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil bu siz basın mensuplarının sorunu, biz işimizi yaparız.”

 

CİHAN

20:35
 // Maliki
Bunlar 28 Şubat'ta milletin yatak odasına girip imam nikahını kontrol ederken teşhir olmuyorduda şimdi noldu...
09 Ağustos 2013 20:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler