YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanal lejyonerler deşifre oldu
Paralel örgüt binlerce yabancı öğrenciyi sanal medyadan saldırıya zorluyor...
Sanal lejyonerler deşifre oldu
15 Mart 2014 / 17:09 Güncelleme: 15 Mart 2014 / 17:10

Pensilvanya talimat verdi. Örgüt, kontrolünde bulunan binlerce yabancı öğrenciye sahte isimlerle hesap açtırdı. Başbakan ve hükümet aleyhine mesajlar yazan öğrenciler, istihbaratçılar tarafından tespit edildi.

Paralel yapıya bağlı yurt ve evlerde kalan öğrencileri "beddua seanslarına" zorlayan derin örgüt, üniversite eğitimi için Türkiye'ye gelen binlerce yabancı uyruklu öğrenciyi de ihanet planlarına alet etmek için harekete geçti. Paralel yapının yurtdışındaki kolejlerinden mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Türkiye'ye yönlendirilen yabancı öğrencilere, sanal ortamda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti'ne karşı "saldırı başlatılması" talimatı verildiği ortaya çıktı.

Yurtlarda daha yoğun

Pensilvanya'dan gelen talimat doğrultusunda ülke genelinde harekete geçen abi ve ablalar, derin örgütün kontrolü altındaki binlerce yabancı öğrenciye, "sanal lejyoner" olmaları için baskı uygulamaya başladılar. Yabancı uyruklu öğrencilere yönelik baskıların, adı paralel yapı ile anılan vakıf üniversiteleri ve yurtlarında çok daha yoğun yaşandığı ifade edildi.

Sahte isim kullanın talimatı

Örgütün baskısıyla "twitter" ve "facebook" hesapları açan öğrencilerden sahte isim kullanmaları ve mesajlarını kendi bilgisayarlarından değil, internet kafelerden atmaları da istendi. Baskılara direnemeyen çok sayıda öğrenci talimatı yerine getirdi.

Öğrencilerin kimlikleri tespit edildi

Öğrencilerden sadece tek hesap değil, farklı isimlerle onlarca hesap açmaları da istendi. Derin örgütün tehditleriyle harekete geçen sanal lejyonerlerin büyük bölümünün, paralel yapının yurtdışındaki okullarının referansıyla Türkiye'ye geldikleri öğrenildi. Sanal saldırıda yabancı öğrencilerin kullanılması, istihbarat birimleri tarafından tespit edildi. Konuyu mercek altına alan ekipler, "twitter" ve "facebook" üzerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetine yönelik saldırıya katılan yabancı öğrencilerden bazılarının kimliklerini tespit ettikleri öğrenildi. Türkiye'de yaklaşık 50 ülkeden 30 binin üstünde yabancı uyruklu üniversite öğrencisi bulunuyor. Öğrencilerin çoğunun paralel yapının kolejlerinden mezun oldukları ve paralel yapının referansıyla ülkemize geldikleri biliniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler