YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsun'da yangın: 24 ev kül oldu
Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Kızılkese köyünde çıkan yangında 24 ev tamamen yandı. 40 ev ise kullanılamaz hale geldi...
Samsun'da yangın: 24 ev kül oldu
28 Aralık 2011 / 00:59 Güncelleme: 28 Aralık 2011 / 08:05

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Kızılkese köyünde çıkan yangında 24 ev tamamen yandı...

Saat 19.00'da Ahmet Reçber'e ait tek katlı ahşap evde çıkan yangın, kısa sürede evin tamamını sardı. Yangına müdahale etmek isteyen ev halkının çabalarının yetersiz kalması üzerine yangın, etraftaki evlere ve ahırlara sıçradı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine, Vezirköprü ve Havza ile Sinop'un Durağan ve Boyabat ilçelerinin itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye Orman İşletme Müdürlüğüne ait bir arazöz ve bir iş makinesi takviye olarak gönderildi. Ekiplerin 5 saat süren çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı.

Yangında, bazıları kullanılmayan 24 ev ile evlerin yanlarındaki ahırların tamamen yandığı, ahırlarda bulunan ve henüz sayıları belirlenemeyen büyük ve küçükbaş hayvanın telef olduğu belirlendi.

Evi yanan vatandaşlardan bir kısmı köy camisine sığındı. Bazıları ise köydeki diğer evlerde misafir edildi. Yangın bölgesinde 112 Acil Servis ekipleri hazır tutulurken, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de bölgeye çadır ve battaniye sevkiyatı gerçekleştirdi. Yangın dolayısıyla köye elektrik de verilemiyor.

Ekiplerin çalışmalarını yerinde takip eden Vali Hüseyin Aksoy, bir araya geldiği köylüleri sakinleştirmeye çalıştı.

Aksoy, ''Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek hasar tespiti sonrasında vatandaşlara gerekli destek sağlanacak. Vatandaşın zararının karşılanması noktasında elimizden geleni yapacağız'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler