YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar'dfan şok liste
Şamil Tayyar'dfan şok liste
19 Nisan 2012 12:38
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan 28 Şubat soruşturmasına ilişkin şok liste.

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A yayınlanan 'Görüş Farkı' programına katılan AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar,  28 Şubat soruşturmasında sıranın eski Cumhurbaşkanı, Başbakan ve gazetecilere geleceğini ima etti.

Süleyman Demirel ve Tansu Çiller’le birlikte “medya operasyonu”na dikkat çeken Tayyar,  7 kişilik gazeteci listesi açıkladı. Şamil Tayyar, “ O dönem bu işlerin göbeğinde olan 2 Ankara temsilcisi, 2 yazar ve 2 genel yayın yönetmeninin bilgisine başvurulmalı”dedi.Tayyar, görev ve konumlarını belirttiği gazetecilerin isimlerini ise söylemedi.

Emekli Subayları kapsayan 28 Şubat soruşturmasındaki 2.dalgadan sonra gözler o dönemin siyaset, bürokrasi ve medyadaki isimlerine yönelik muhtemel operasyona çevrildi. AKP’li Şamil Tayyar, 28 Şubat’la gerçek anlamda bir yüzleşme için eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eski Başbakan Tansu Çiller’in ifadesine başvurulması gerektiğini savundu.  Bu iki ismin  “tanık” olarak da dinlenebileceğini söyleyen Tayyar, Savcıların  tıpkı eski genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’de olduğu gibi Demirel’e gidebileceklerini de kaydetti.

Sözü o dönemin etkin konumda olan medya mensuplarına getiren Şamil Tayyar, ismini söylemediği 7 gazeteciyi işaret etti:” Yine o dönemde işin göbeğinde olan 2 temsilci, 2 yayın yönetmeni,3 yazara ‘anlatın bakalım, BÇG’nin hukuk dışı eylemleriyle ilgili bilginiz var mı?” diye sorulabilir. Bu sayı artar ya da azalır o ayrı ama bunların bilgisine başvurulduğunda 28 Şubat’ın o postmodern darbe girişimiyle ilgili çok özel bilgilere sahip olabilirler diye düşünüyorum”
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler