YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şamil Tayyar'dan Savcı Öz ve Sarıgül'e dair şok açıklamalar!
Katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Şamil Tayyar, Zekeriya Öz ve Mustafa Sarıgül arasındaki ilişkiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu
Şamil Tayyar'dan Savcı Öz ve Sarıgül'e dair şok açıklamalar!
13 Ocak 2014 / 09:53 Güncelleme: 13 Ocak 2014 / 09:56

Şamil Tayyar "Zekeriya Öz, halkın kendisine verdiği, siyasi otoritenin kendisine verdiği desteği kaldıramadı, farklı ilişkilere girdi. Bunu görüyoruz şuan. Müteahhitlerle kol kola girdiğini, el ense yaptığını, maçlara gittiğini, tavla attığını, Dubaide tatil yaptığını görüyoruz." dedi.

basbakan-ic-001.jpg

Geçmişte doğru yerde durduğu için destek verdiği savcıya bugün de destek verilemeyeceğini belirten Tayyar "Bugün yanlış yapıyor, bir müteahhitin parasıyla tatil yapıyor." dedi. Öz'ün Ergenekon soruşturması sırasında da yanlış yaptığına dikkat çeken Tayyar, bu durumu, 2011 yılının Nisan ayında Star Gazetesinde yazdığını belirtti. "Öz'ün büyük bir egoyla soruşturmaya zarar verdiğini gördük, zaten o dönemde de bu gerekçelerden dolay görevden alındı. Öz görevden almayı içine sindiremedi." dedi.

Cebinden ödediyse belge göstersin?

Bir izleyicinin Zekeriya Öz'ün masum olabileceğini, suçlanmaması gerektiğini belirtmesi üzerine Şamil Tayyar şunları söyledi.

"Zekeriya Öz, Dubai tatiliyle ilgili olarak "Cebimden ödedim" dedi. Peki bugüne kadar cebinden ödediğine dair bir belge var mı, yok. Öz, cebinden ödediyse o belgeleri yayınlasın." dedi

Zaman yolsuzluk konusunda hassas ise...

Daha önce twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Zaman Gazetesi yolsuzluk konusunda hassas ise sadece bir gün Sarıgül'ün yolsuzluklarını manşetten versin, twitter'da yazmayı bırakacağım" dediğini belirten Tayyar, Zaman'ın bunu yapamayacağını idddia etti.

Zaman ve Bugün Gazetelerinin Bakanların yolsuzluk dosyalarına gösterdikleri gazetecilik reflekslerini Zekeriya Öz'den esirgediklerine dikkat çekti.

Haberal Sarıgül'e talimat verdi

Şamil Tayyar, Zekeriya Öz ile Sarıgül arasındaki ilişkiyi ise Ergenekon iddianameleri üzerinden şu şekilde cevapladı:

"Zekeriya Öz ve arkadaşlarının yazdıkları Ergenekon soruşturması tape'lerinde Mehmet Haberal, örgütün medya ve finans yöneticisidir. Bakın Savcılık iddianamesinde tape'lere yani telefon görüşmelerine göre, Haberal Sarıgül ile konuşuyor ve Sarıgül Haberel'a şunları söylüyor. "Millet beni Başbakan seçebilir ama benim Başbakanım sizsiniz."

Yine başka bir telefon görüşmesinde, Sarıgül Haberal'a "talimatınızı aldım, arkadaşlara ilettim" diyor.

Başka bir görüşmede ise Haberal Sarıgül'e kendilerine ait televzyonu istediği gibi kullanabileceğini ifade ediyor.

Haberal kimdir. Ergenekon'da yönetici... Peki siz talimat vereni içeri alıyorsunuz da, talimatı alanı neden görmezden geliyorsunuz.

Bakın bir şey daha söyleyeyim. Haberal, Ergenekon'un medya ve finans yöneticisi idi. Aldığı ceza 13,5 yıldır. İçeride yattığı süre gözönüne alınarak salıverilmiştir. Ancak örgütteki rolü o kadar ağır olmayan Tuncay Özkan müebbet yemiştir. Bu normal değildir.

hanefi-ic-001.jpg

 

anket-ic-001.jpg

HABER10

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler