YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samast kararına ne dedi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink cinayeti sanığı Ogün Samast'ın Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması kararını ''Kurşun atanla taş atanın aynı olmaması lazım'' diye değerlendirdi.
Samast kararına ne dedi?
26 Ekim 2010 / 15:56 Güncelleme: 26 Ekim 2010 / 15:56

Kılıçdaroğlu, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini Meclis'te kabul etti.

Muhtarların çeşitli sorunlarından bahseden Özünal, buna ilişkin bir dosyayı Kılıçdaroğlu'na verdi.

Kılıçdaroğlu da muhtarların doğrudan propaganda yaptığını, demokrasinin en temiz ve güzel sürecini muhtarların temsil ettiğini ifade etti.

Muhtarların bir çok sorunu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ''Kırılan kanadınızı onaracağız. Daha güçlü kanatlarınız olacak'' dedi.

Muhtarların, seçimle gelip belli bir görevi üstlendiklerini, onların yetki ve sorumluluklarının da dengeli olması gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, muhtarların sosyal güvenlik priminin devlet tarafından ödenmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, ''Muhtarlar üvey evlat muamelesi görüyorlar'' diye konuştu.

Bu sorunun giderilmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, ''Bu konuda size açık çek veriyoruz. Siz ne kadar güçlü olursanız demokrasi o kadar güçlü olur'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, muhtarları siyasi görüşlerinden dolayı ayırmanın yanlış olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin, 29 Ekim resepsiyonuyla ilgili karar verip vermediği sorularını ''O muhtarların gündeminde değil'' diyerek yanıtsız bıraktı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ogün Samast'ın Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması kararına ilişkin soruya, ''Kurşun atanla taş atanın aynı olmaması lazım'' karşılığını verdi. (A.A.)

kendsisi çocukları bize gönderiyor.
 // ibrahim çelikoğlu
Çocuk çocuktur.CHP+MHP çocukları nasıl gönderip kan aksın istiyorsa başkaları daha aptal değil.Bu kılıçtaroğlu'nun yaptığını Ermeni'ler bile yapmaz.ispatı delili var,işbirlikçileri kendi taraflarından......
26 Ekim 2010 19:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler