YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Salyalarını ciddiye almayız"
TBMM Başkanı Şahin, BDP'li Aysel Tuğluk'un açıklamlarına sert çıktı. "Türkiye Cumhuriyeti, terör örgütünün beyanlarına göre hareket etmez"diyen Şahin, "Milletimizin sağduyusu, kötü niyetli insanların heveslerini yine kursağında bırakacak"dedi.
"Salyalarını ciddiye almayız"
06 Mayıs 2011 / 20:57 Güncelleme: 06 Mayıs 2011 / 22:51

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un açıklamalarına ilişkin, ''İçleri fesat ve kötülük dolu olanlardan başka bir şey beklenmez. Ama bizim milletimizin sağduyusu, vatan sevgisi, birlikte yaşama arzusu, bu kötü niyetli insanların heveslerini geçmişte hep kursaklarında bırakmıştır. Bugün de yarın da kursaklarında bırakacaktır'' dedi.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifini ziyaret eden Şahin, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Şahin, DTK Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un açıklamalarına ilişkin soru üzerine, ''İçleri fesat ve kötülük dolu olanlardan başka bir şey beklenmez. Ama bizim milletimizin sağduyusu, vatan sevgisi, birlikte yaşama arzusu, bu kötü niyetli insanların heveslerini geçmişte hep kursaklarında bırakmıştır. Bugün de yarın da kursaklarında bırakacaktır'' diye konuştu.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın, internet sitelerine de yansıyan, ''15 Haziran'dan sonra ya anlamlı müzakere başlar ya da kıyamet kopar'' şeklindeki açıklamalarıyla ilgili soruya karşılık Şahin, ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü bir devlettir. Terör örgütünün beyanlarına göre kendisine çeki düzen vermez. Türk hükümeti, devleti ne yapacağını bilir. Biz, onların salyalarını ciddiye alarak cevap verecek değiliz'' dedi.

AA

helal
 // çakır
evet sayın şahin çok güzel demiş salyalarını saçıyoralr ama ellerinden bir şey gelmez.....
07 Mayıs 2011 00:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler