YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırıyla ilgili ilk bilgiler
İstanbul Gaziosmanpaşa'da 1 polis memurunun şehit olduğu saldırı ile ilgili ilk resmi açıklama İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan geldi. Kendilerine gelen ilk bilgileri kamuyoy ile paylaştı...
Saldırıyla ilgili ilk bilgiler
16 Haziran 2012 / 15:55 Güncelleme: 16 Haziran 2012 / 17:39

 İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gaziosmanpaşa'da polis ekibine düzenlenen ve 1 polis memurunun şehit olduğu silahlı saldırıya ilişkin, ''Saldırının iki kişi tarafından gerçekleştirildiği yönünde bize gelen ilk bilgiler var'' dedi.

Vali Mutlu, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Toplulukları Başkanlığı'nca Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni''nde basın mensuplarının Gaziosmanpaşa'daki silahlı saldırıyla ilgili sorularını cevapladı.

Saldırı sonucu bir polis memurunun şehit olduğunu hatırlatan Mutlu, şehit polis memuruna Allah'tan rahmet, ailesine ve emniyet teşkilatına baş sağlığı diledi.

Vali Mutlu, ''Saldırının iki kişi tarafından gerçekleştirildiği yönünde bize gelen ilk bilgiler var. Mevcut delilleri olay yerinden takip sonucu, olayı yapanlarla ilgili tespit konusunda hassasiyetle çalışacağız'' diye konuştu.

Terörün bir çıkış noktası olmadığı vurgulayan Mutlu, şöyle devam etti:

''Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. Devletimiz güçlüdür. Bu saldırılar milletimizi yıldırmaz. Bizi yıldırmaya çalışacak bu tür saldırılarda, aslında çok daha güçlü ve kenetlenmiş bir mücadeleyi başlatmış oluyoruz. Bizim için artık saldırının faillerini yakalamaktan başka önemli bir görev yoktur. İstanbul'un huzuruna, halkımızın huzuruna ve güvenliğine saldıran, bize ve İstanbul'un huzuruna saldırmıştır. Bunları yanına kar bırakmayız. Biz bu şehri, güvenli bir kent olarak 14 milyon hemşehrisiyle beraber yaşatacağız. Bunun hesabını, yapan saldırganlardan kısa sürede soracağız.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler