YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırıyla ilgili ilk açıklama
BDP'den terörist saldırıyla ilgili ilk açıklama...
Saldırıyla ilgili ilk açıklama
21 Ağustos 2012 / 14:15 Güncelleme: 21 Ağustos 2012 / 14:16

PKK'lı teröristler dün akşam bomba yüklü otomobili infilak ettirerek bayramı kana buladı. Hain saldırıda 9 kişi hayatını kaybetti, 66 kişi de yaralandı. BDP, bugün yaptığı açıklamayla saldırıyı kınadı.

 

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Gaziantep’te gerçekleşen, çocukların ve sivillerin katledilmesine yol açan saldırıyı kınadı. 


Demirtaş ve Kışanak yaptıkları yazılı açıklamada, dün akşam saatlerinde Gaziantep'te meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralanan vatandaşlara da acil şifalar diledi. “Çocuklarımızın ve sivil yurttaşların katledilmesine yol açan, mübarek bayramı kana bulayan bu saldırıyı açıkça kınıyor, lanetliyoruz” denilen açıklamada, saldırı sonrasında BDP ve partilileri hedef haline getirmek isteyenleri de bu çirkin tutumları nedeniyle esefle karşıladıkları belirtildi.
  Türkiye’yi her türlü şiddet zemininden ve olasılığından uzak tutmanın tek yolunun kurumsal demokrasiyi ve iç barışı güçlendirecek adımları bir an önce ve hep birlikte atmak olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


  “Ortadoğu’nun son derece tehlikeli bir süreçten geçtiği bu günlerde, Partimizin mütemadiyen yaptığı çözüm çağrılarını ve iyi niyetli uyarılarını ‘tehdit’ olarak çarpıtarak lanse etmek yerine, aklıselim bir yaklaşımla ele alarak tartışmanın aciliyetini bir kez daha hatırlatmayı görev olarak telakki ediyoruz. Hükümetin içerde ve dışarıda izlediği politikaların Türkiye'yi adım adım Ortadoğu’daki bu tehlikeli akıntıya doğru sürüklendiğini maalesef ki kaygıyla izlemekteyiz. Ülkenin içine girdiği durumdan kendisi dışında herkesi sorumlu tutan Hükümetin radikal ve cesur bir politika değişikliğine giderek basta kalıcı iç barış sağlayacak adımları atmasında, Suriye politikasını da gözden geçirmesinde büyük fayda görüyoruz. Saldırının arkasındaki ve içindeki bütün güçlerin tereddüde yer bırakmayacak şekilde ortaya çıkarmasını, katliamın tüm yönleriyle aydınlatılmasını bekliyoruz. Gaziantep'te gerçekleşen saldırıyı bir kez daha kınarken bütün halkımıza da başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” (İHA)

16:26
 // kerim inci
Ne kadar iyi niyetli insanlar, ne kadar akıllılar!. Bombanın ardından söylemesi gereken sözleri ezberlemiş ve resmen bir bomba daha patlamadan önce dediklerimizi yapın diyorlar. Bizim de aklımız olayları kavrayamıyor ve korkak bi milletiz ya! Hadi ordan...
21 Ağustos 2012 16:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler