YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırının altından PKK çıktı!
İzmir'de polis araçlarının kundaklanmasının altından PKK terörü çıktı.
Saldırının altından PKK çıktı!
04 Ekim 2010 / 08:08 Güncelleme: 04 Ekim 2010 / 08:19

İzmir'in Gaziemir ilçesinde Aktepe Polis Lojmanları'nda polis memurlarına ait 3 otomobilin kundaklanması olayıyla ilgili gözaltına alınan N.O. ve G.O. adlı zanlılar bugün adliyeye sevkedilecek. Terörle Mücadele ekipleri tarafından, bir otomobilde yakalanan iki zanlının 3 aracı kundaklanma eylemini terör örgütü PKK adına yaptıkları ileri sürüldü.

Polis memurlarına ait 35 U 5514, 35 UK 611 ve 35 AP 4441 plakalı otomobillerde ağır hasar oluşmasına neden olan kundaklama olayı sonrası Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri iki zanlıyı kısa sürede yakaladı. N.O. ve G.O. isimli zanlıların bulunduğu otomobilde, araçları yakmakta kullanıldığı ileri sürülen benzin de ele geçirildi. Yapılan incelemede, iki zanlının da yasadışı terrör örgütü PKK adına çeşitli korsan gösterilere katıldıkları, örgütün propagandasını yaptıkları belirlendi. Zanlılarla birlikte terör örgütünü simgeleyen sözde bez parçaları ile örgütsel dökümanlar ele geçirildi. Zanlılar, bugün adliyeye sevkedilecek.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan polis lojmanlarında park halindeki 3 otomobil kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yanıcı madde dökülerek ateşe verilmişti. Yangında, polis memurları Ayhan İrfan'a ait 35 U 5514, Mevlüt Demir'e ait 35 UK 611 ve Yavuz İvedi'ye ait 35 AP 4441 plakalı otomobillerde büyük hasar oluşmuştu. (Cihan)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler