YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırıdan 3 gün önce...
Silvan'daki çatışmada şehit olan 13 askerden biri olan Jandarma Komando Er Gökhan Kaplan'ın, çatışmadan 3 gün önce aynı bölgede arkadaşlarıyla dinlenirken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.
Saldırıdan 3 gün önce...
17 Temmuz 2011 / 14:57 Güncelleme: 17 Temmuz 2011 / 15:05

Silvan'da şehit düşen Jandarma Komando Er Gökhan Kaplan, şehit olmadan 3 gün önce, yine aynı bölgede operasyona çıkmış ve silah arkadaşları ile birlikte dinlenirken bu fotoğrafları çektirmiş.

dddddddd.jpg

Diyarbakır'da kaçırılan 2 asker ve 1 sağlık personelini arama-kurtarmaya çıkan askeri birliği saldırı sonucu 13 mehmetçik şehit olmuştu. Saldırının askerlerin dinlendiği bir zamanda yapılması ise dikkat çekiciydi. Çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Er Gökhan Kaplan'ın şehit olmadan 3 gün önce, yine aynı bölgede operasyona çıkmış ve silah arkadaşları ile birlikte dinlenirken bu fotoğrafları çektirmiş. Çatışmanın ardından yaşanan dehşetin izleri hala duruyor. Çatışma bölgesinde bütün ormanlık alanda kuru otların ve mevzilerin tamamen yandığı görüldü. Mevzilerin bulunduğu tepenin hemen önünde, kayalıklar içinde yanmış halde bulunan ve askerlere ait 44 çanta bulundu. Aralarında yaklaşık 30 metre mesafe bulunan 3 ana mevzinin yanı sıra birçok küçük mevzinin de bulunduğu tepede, yanmış askeri hücum yeleği , şapka, yiyecek ve içecek kalıntıları göze çarptı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler