YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırıdaki korkunç ayrıntı
Saldırıdaki korkunç ayrıntı
22 Ağustos 2012 07:52
Daha çok sivil öldürmek için çivi kullanmışlar...
Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde meydana gelen ve 9 kişinin şehit olduğu saldırıda patlatılan bombanın tahrip gücünü yükseltmek için çivi kullanıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre bombalar Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde araca yüklendi. Normalde saldırı bayramın 1. günü için planlanmıştı. Ancak bomba yüklü araç arızalanınca eylem ertelendi. Bu arada bombayı araca yükledikleri tespit edilen 5 kişi, dün Siverek'te gözaltına alındı.

Mahmut Orhan Karadeniz, olay anının dehşetini eşi ve 5 çocuğu ile yaşadığını söylüyor. Patlama sırasında evine araba parçalarının fırladığını ifade eden Karadeniz, etrafa birçok çivi saplandığına dikkat çekiyor. Karadeniz, bombanın tesirini artırmak için kullanılan çivilerin yaklaşık 8 cm uzunluğunda olduğunu gözlemlemiş. Yaralanan 16 yaşındaki Mehmet Yıldırım ise, arkadaşlarıyla yüzme havuzuna gitmek için yürüdüğü sırada çok şiddetli bir patlama sesiyle irkildiklerini belirtti. Yıldırım, "Patlamanın sesini duyar duymaz yüzümü çevirdim. Çevirmesem camlar yüzümü parçalayacaktı. Bacağıma çiviler batmıştı. Bir süre sonra yürüyemez hale geldim." dedi. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler