YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Saldırı sıradan bir olay değil"
Erdoğan, Silvan'daki saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "Genelkurmay inceleme yapacak, sivil iradenin de inceleme yapması doğal"dedi. G.Kıbrıs'ın AB dönem başkanı olmasıyla ilgili Erdoğan "Dönem başkanlığı verilmesi halinde kendilerini tanımıyoruz"dedi.
"Saldırı sıradan bir olay değil"
19 Temmuz 2011 / 16:13 Güncelleme: 19 Temmuz 2011 / 17:37

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Silvan'da 13 askerin şehit edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı'nın soruşturma başlatmasıyla ilgili, ''Güvenliğimizle alakalı 13 yavrumuzun şehit olduğu böyle bir olayın Genelkurmay tarafından incelenmesi, tetkiki yapılacağı gibi, bir de sivil gözle, sivil iradenin bu şekilde inceleme yapması, araştırması en doğal, en tabii yöntemdir'' dedi.

Erdoğan, KKTC'ye yapacağı resmi ziyaret öncesinde Esenboğa Havaalanı'nda açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Terör örgütü tarafından Silvan'da 13 askerin şehit edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı'na da soruşturma talimatı verilmesiyle ilgili soruyu yanıtlarken Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Bu olay sıradan bir olay değil. Dolayısıyla güvenliğimizle alakalı 13 yavrumuzun şehit olduğu böyle bir olayın Genelkurmay tarafından incelenmesi, tetkiki yapılacağı gibi, bir de sivil gözle, sivil iradenin bu şekilde inceleme yapması, araştırması en doğal, en tabii yöntemdir. Toplumdaki, halkımız arasındaki soru işaretlerine de cevap oluşturabilecek bir araştırmayı çift yönlü yapmamızın uygun olacağına inanarak böyle bir kararı aldık ve onun için böyle bir talimatı vermiş bulunuyoruz''

GÜNEY KIBRIS MESELESİ

Erdoğan, Güney Kıbrıs'ın AB dönem başkanı olmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ''Güney Kıbrıs'a böyle bir dönem başkanlığı vermeleri halinde biz kesinlikle kendilerini tanımıyoruz ve Güney Kıbrıs ile masaya oturma asla bunu yapmayız. Zaten bunu da AB'nin yetkililerinin bildiklerini zannediyorum'' dedi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler