YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırı girişiminde bulunan 10 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Hakkari'de 10 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Saldırı girişiminde bulunan 10 terörist öldürüldü
07 Ekim 2015 / 15:57 Güncelleme: 07 Ekim 2015 / 16:48

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, dün bölücü terör örgütü mensuplarınca Şemdinli ilçesindeki Aktütün Hudut Tabur Komutanlığı unsurlarına üç ayrı bölgeden eş zamanlı olarak sızma girişiminde bulunuldu.

Ateş destek vasıtaları ve birliklerce önlenen saldırı sonucunda 10 terörist etkisiz hale getirildi. Terörist dinlemelerinde kayıpların daha fazla olduğu yönünde ifadeler tespit edildi.

Hakkari'de devam eden operasyonda ise bölücü terör örgütü üyesi bir terörist, üç şarjör ve bir el bombasıyla ölü ele geçirildi. Bölgedeki aramalarda bir Zagros silahı ile buna ait  39 mühimmat, bir biksi makineli tüfekle 122 mühimmat, bir roket sevk fişeği, bir telsiz, iki adet büyük tüp, 69 kalaşnikof mühimmatı ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi bulundu.

Yine Hakkari'de bir terörist, kalaşnikof piyade tüfeği, tüfeğe ait 251 mühimmat, bir biksi mühimmatı, iki el bombası ve çok sayıda örgütsel dokümanla güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak'taki operasyonda da bir Doçka uçaksavar makineli tüfeği, iki AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, bir kanas piyade tüfeği, bir RPG-7 roketatar, 60 milimetre havan, dört el bombası, muhtelif miktarda mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

Kilis'te Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan geçiş yapmaya çalışan ve DAEŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu 11 kişi yakalandı.

Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 3 kişi ise Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde de bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist yakalandı.

 // fatih
Ellerinize sağlık aslanlar......
07 Ekim 2015 Çarşamba 16:50
Devam
 // milliyetçi
Allah leşlerinin devamını getirir inşaallah...
07 Ekim 2015 Çarşamba 16:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler