YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırganın uyruğu belli oldu
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin saldırganla ilgili ilk bilgileri verdi...
Saldırganın uyruğu belli oldu
30 Kasım 2011 / 12:22 Güncelleme: 30 Kasım 2011 / 16:18

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Fatih'te silahlı olay çıkartan kişinin, 1975 doğumlu ve Libya uyruklu olduğunu, 27 Kasım'da Türkiye'ye giriş yaptığını bildirdi.

Şahin, İstanbul Valiliğini ziyaretinin ardından basın mensuplarının Fatih'te yaşanan silahlı olaya ilişkin sorularını cevaplandırdı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun gerekli bilgileri verdiğini belirten Şahin, bu bilgiye ek olarak tek bir unsurun olduğunu ifade ederek, bunun da saldırganın kimliğiyle ilgili olduğunu söyledi.

Şahin, ''Saldırgan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil, yabancı uyruklu. 1975 doğumlu, Libya uyruklu. 27 Kasım'da Türkiye'ye giriş yapmış'' dedi.

İŞTE SALDIRGANIN KİMLİĞİ...

Fatih'te çevreye ateş açarak 2 kişi yaralayan ve ölü olarak ele geçirilen saldırganın kimliği belirlendi...

Sultanahmet'te çevreye ateş açarak 2 kişiyi yaralayan ve emniyet birimlerince ölü geçirilen kişinin Libya uyruklu Samir Salem Ali Elmadhavri (36) olduğu tespit edildi.

Bu arada, olayda yaralanarak, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan güvenlik görevlisi Mehmet Ballıcı'nın (34) ameliyata alındığı bildirildi.

İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan asker Şerafettin Eray Topçu'nun (23) da bacağından yaralandığı, ameliyat edildiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Topçu'nun tedavisine Ortopedi Servisinde devam edileceği kaydedildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler