YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırganın babası tepkili
Tutuklanan İsmail Çelik'in babası: Davul zurnayla çocuklarımızı askere gönderiyoruz, tabutla alıyoruz
Saldırganın babası tepkili
13 Nisan 2010 / 21:12 Güncelleme: 13 Nisan 2010 / 21:12

Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yumruklu saldırıda bulunan İsmail Çelik, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tutuklanma kararını duyan baba Ali Çelik, adliye önünde açıklamada bulundu.
 

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, gözaltındaki sorgulamanın tamamlanması ardından Samsun Adliyesi'ne sevk edilen İsmail Çelik (27) ile Uğur K. (22), savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye gönderildi.
 

İsmail Çelik, çıkarıldığı mahkemece kasten yaralama suçundan tutuklanırken, diğer şüpheli Uğur K., kamu malına zarar vermekten adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

Oğlunun tutuklandığı haberini alan baba Ali Çelik, üzüntülü bir şekilde adliyeden çıktı. Burada bir açıklama yapan baba Çelik, "Burada büyük bir adaletsizlik var. 35 bin kişinin katili onlar birbirini savunuyor. Nerde bizim dostlarımız. Nerde bizim arkadaşlarımız. Nerde bizim adaletimiz. Bizim üzerimize büyük baskı kuruluyor." dedi.
 

Çocuğunun herhangi bir örgüt üyesi olmadığını, tamamen o anki öfkesiyle ferdi bir girişimde bulunduğunu belirten Çelik, "Kahvede çalışıp ekmeğini namusuyla kazanan bir çocuktur. Benim çocuğum hakaret yemiş hakarete tahammül edememiş bir yumruk vurmuş. Bu mu bizim cezamız. Bu mudur benim oğlumun suçu. Soruyorum. 35 bin kişinin katili bunlar." diye ifade etti.
 

Adliye girişinde açıklama yaparken, emniyet müdürü tarafından engellenmeye çalışan baba Çelik, şöyle dedi: "Dün Ahmet Türk, burada demeç verdi. Ben de burada demeç veriyorum. Ben ezginim ezgin. Hayatı sönmüş bin insanım. Benim çocuğumun ne suçu var. O vatandaş Rıza'dır. Ben de vatandaşım.
 

Bir sanatçı, 20 evladım olsa birini askere göndermem diyorsa, biz davul zurnayla gönderiyoruz, tabutla alıyoruz. Bizim adaletimiz bu mudur. Adalet yerini bulacaktır ama ne zaman. Benim çocuğum tutuklandıktan sonra mı ? Anlayış gösterilmesini istiyorum. Benim çocuğum, en yakın arkadaşını Silopi'de şehit verdi. Burada şerefsizler diye bağırdılar. Diyarbakır'dan gelip burada şerefsizler diyerek bağıranlar bugün de gelsin bağırsınlar. Şerefsiz onların kendileridir. Yeter artık." şeklinde açıklamada bulundu. Baba Çelik, daha sonra rahatsızlanması sonucu yakınları tarafından sakinleştirildi.
 

Öte yandan, oğlunun serbest bırakıldığını öğrenen anne G.K. ise heyecandan bayılması sonucu adliyeye çağrılan 112 Acil Servis ekibiyle, sedyeyle alınarak ambulansa Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.    CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler