YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırgan psikolojik rahatsızmış
Saldırgan psikolojik rahatsızmış
05 Aralık 2011 09:12
Libyalı saldırgan hakkında yeni bilgi
İstanbul'da Topkapı Sarayı Mü-zesi'nde görevli iki kişiyi silahla yaraladıktan sonra ölü ele geçirilen Libya uyruklu Samir Salim Ali Elmadhavri'nin psikolojik sorunları olduğu ortaya çıktı.

Babası Salim Ali Abdallai ve ağabeyi Muhammed Salim Ali, önceki gün bilgilerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmüştü. Bilgilerine başvurulan Elmadhavri'nin babası Salim Ali Abdallai, oğlunun psikolojik hastalıkları bulunduğunu ve tedavi görmeye başladığını anlattı. Samir'in, küçüklüğünden beri yılın belli dönemlerinde zihinsel sorunlar yaşadığını, geri kalan dönemde ise akli dengesinin iyi olduğunu belirten baba, rahatsızlığının 2009 yılından itibaren arttığını, son 7 ay içerisinde ise iyice kötüleştiğini ifade etti. Bu sebeple oğlunun birçok defa hastanede tedavi gördüğünü belirtti.

Libya'da bulunduğu dönemde oğlunun üstündeki elbiseleri çıkardığını, elindeki paraları başkalarına dağıttığını ve etrafta taşkınlık yaptığını belirten baba Salim Ali Abdallai, oğlunun 2009 yılında da İsveç'te olay çıkardığını açıkladı. Bu tarihte İsveç'e giden Samir'in taşkınlık yaptığını, üzerindeki elbiseleri çıkarması üzerine kendine müdahale eden polise de direndiğini kaydetti. Baba, polisin gözaltına aldığı Samir'in İsveç'te 3 ay tedavi gördüğünü, daha sonra Libya'ya gönderildiğini belirtti. Samir'in evli ve 2'si kız 3 çocuğunun bulunduğunu aktaran baba, yeniden pasaport çıkarttığından haberleri olmadığını, Türkiye'ye gittiğini de saldırı günü öğrendiğini söyledi. Kaybolmasının ardından eşinin, çocuklarından bulduğu bir numarayla Samir'e 3. gün ulaştığını, Türkiye'de bulunduğunu belirten Samir'in durumunun iyi olduğunu söylediğini anlatan acılı baba, numarayı tekrar aradıklarında ulaşamadıklarını anlattı. Baba, yaşananların Türkiye'ye karşı bilinçli bir eylem olduğunu sanmadıklarını, tamamen psikolojik rahatsızlığın sonucu olduğunu düşündüklerini belirtti.  (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler