YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırgan Barış Doğan öldü
Aşiyan'daki çatışmada ağır yaralı olan polis şehit oldu
Saldırgan Barış Doğan öldü
20 Mayıs 2010 / 22:04 Güncelleme: 20 Mayıs 2010 / 22:05

Sarıyer'deki silahlı çatışmada polis memurlarından Turgay Yılmaz'ı şehit eden, Mehmet Birlik'i yaralayan saldırgan Barış Doğan, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Aşiyan Mezarlığındaki olayda ağır yaralanarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Doğan, müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Hastaneye gelen Cumhuriyet savcısının, inceleme yaptığı öğrenildi.
 

Sarıyer'deki silahlı çatışmada polis memurlarından Turgay Yılmaz'ı şehit eden, Mehmet Birlik'i de yaralayan saldırganın Barış Doğan olduğu açıklandı.

Asayiş Şube Müdürü Mahir Çakallı, emniyette gazetecilere yaptığı açıklamada, Samsun'un Çarşamba ilçesine kayıtlı şehit polis memuru Turgay Yılmaz'ın 23 Temmuz 2009'da göreve başladığını ve ''daha asaletinin bile teslim edilmediğini'' söyledi.

Saldırganın Barış Doğan olduğunun tespit edildiğini bildiren Çakallı, Doğan'ın İstanbul Sağlık Müdürlüğünde, taşeron bir şirkete bağlı temizlik elemanı olarak çalıştığını ifade etti.

Çakallı, çatışmada Doğan'ın başından ve iki ayağından vurulduğunu söyledi.

Bir vatandaşın, mezarlıkta elindeki bıçakla çevreye saldıran bir kişi olduğunu ihbar etmesi üzerine polis memuru Turgay Yılmaz'ın olay yerine gittiğini dile getiren Çakallı, önce Yılmaz'ı bıçaklayan saldırganın daha sonra da silahını aldığı polis memuruna ateş ederek şehit ettiğini anlattı.

Polis memuru Mehmet Birlik'in de saldırgana ateş açtığını belirten Çakallı, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olay yerine takviye olarak gittiklerini söyledi.

Çakallı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesine kaldırılan saldırganın anne ve babasının da zihinsel rahatsızlıkları bulunduğunun tespit edildiğini ifade etti. AA
 

.
 // ...
GEBER.......
22 Mayıs 2010 12:57
......
 // ....
özünde iyi biriydi barış niye bunları yaptı bilmiyoruz :(allah rahmet eylesin polislerimize.......
21 Mayıs 2010 23:33
...
 // eda eda
allah belanı versin...
21 Mayıs 2010 15:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler