YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakık, 'Oya Hanım’ın oğlunun acısı, hepimizin acısı’
Sakık, 'Oya Hanım’ın oğlunun acısı, hepimizin acısı’
11 Aralık 2013 22:25
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Oya Eronat için söylediği "Acının keyfini yaşayan kadın" sözlerine canlı yayında açıklık getirdi. BDP’li vekil ‘’Oya Hanım’ın oğlunun acısı hepimizin acısıdır, Kürt Halkı’nın acısıdır.’’dedi.

TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında kürsüde konuşan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat’a "Acının keyfini yaşayan kadın" diyerek ağır bir ithamda bulunmuştu. Bu sözler üzerine tepki toplayan Sırrı Sakık, CNNTürk’te Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programına konuk oldu. BDP’li Vekil programda ‘’Eğer Oya Hanım bir anne olarak barış sürecine katkı sunsaydı,bir aktör olabilirdi. Bu cümle bu yüzden ağzımdan çıktı. Oya Hanım’ın oğlunun acısı hepimizin acısıdır, Kürt Halkı’nın acısıdır.’’dedi.

‘’Özür dileyecek misiniz ?’’

Cüneyt Özdemir Sakık’a ’’Sırrı Bey her şey bir kenara, Oya Hanım’dan özür dileyecek misiniz?’’ sorusunu yöneltti. Sırrı Sakık ise ‘’Bin kez özür dilerim. Bunun hiç mi günahı yok. Her seferinde bu acıları tetikleyen sadece bu acılar üzerinde siyaset yapmak doğru değil. Eğer kendisinden bir adım gelirse biz 10 geliriz; kendisinden de özür dileriz. Acılarımızı ortaklaştırmamız lazım. Bu süreci sağ sağlim bir şekilde yürütebiliriz. Bilerek kendisine haksızlık etmedim. Kendi adıma birilerine haksızlık yapmışsam bin kez özür dilerim.’’ açıklamasını yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, Sakık’a sert çıkmış ve ‘’özür dilemesi gerekir’’ yanıtını vermişti. "Evlat acısı yaşamış olan bir milletvekili arkadaşımın burada terör örgütü tarafından şehit edilmiş yavrusuna "acının keyfini sürüyorsunuz" gibi bir yaklaşımla ifade etmiş olması ne edebe sığar ne adaba sığar. Hüngür hüngür ağlatmaya hakkı yok. Gelip Oya hanımdan özür dilemesi lazım"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler