YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Said Alpsoy'dan olay açıklama
Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, Atatürk'ün gerçek ölüm saatini açıkladı. Kemalist anlayışın gerçek saatinde anma töreni yapmak isteyeceklerini belirten Alpsoy; "Bu yüzden ideal bir saat seçtiler" dedi.
Said Alpsoy'dan olay açıklama
22 Ağustos 2014 / 20:05 Güncelleme: 22 Ağustos 2014 / 20:45

Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu "Resmi Tarihten Gerçek Tarihe" adlı programına katıldı.

Alpsoy, yakın tarihle ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Atatürk'ün kesin ölüm saatinin 09.05 değil de daha erken bir saat olduğunu ifade eden Alpsoy, konuyla ilgili şöyle konuştu:

Atatürk 10 Kasım'dan önce ölmüşse bunu saklamak o dönemde mümkün. Saat 09.05'te değil de daha erken sabah 4-5 gibi vefat etti. Mesai saatine uygun olsun diye ideal bir saat seçtiler.

Herkes her sene gece saat 04.30'da hazır olması ciddi bir sıkıntıdır. Bu yüzden daha usturuplu bir saat seçtiler. Gerçek saati söyleyip gün içerisinde ansalar bu da Kemalizm mantığına aykırı.

 

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

Atatürk hakkında
 // abdullah
bu beyi az dinlemiştim fakat kendine has bir yorumu var bi defa Atatürk devletimizin kurucusudur.bugün onun geniş vizyonu sayesinde güçlü Türkiyeyiz.geçmişte sanmayın Türkiye çarkı bozuk bir ülkeydi. ne kadar sistem tutkunları olsada Kıbrısta ABD yi dinlemedik.Atatrük ün mirasına konanlar onun geniş ufuklu yolundan gitmedikleri için başlarınna bu haller geldi zaten onların Atatürkle ilişkisi pek fazla yoktu.İnönü ile Atatürk arasında dağlar kadar fark var....
22 Ağustos 2014 Cuma 17:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler