YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Said Alpsoy'dan mütedeyyin seçmene çağrı
Gazeteci-Araştırmacı Yazar Said Alpsoy 7 Haziran seçimlerinde oy kullanacak mütedeyyin kesime çağrıda bulundu.
Said Alpsoy'dan mütedeyyin seçmene çağrı
01 Haziran 2015 / 08:25 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 08:29

Büyük Komplolar programında Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın konuğu olan Gazeteci-Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, 7 Haziran seçimleri sonrası için mütedeyyin seçmenlere çağrıda bulundu.

İşte Said Alpsoy'un o konuşması:

"Mesajım Türkiye seçmeninin aslında bütününe değil aslında konuşmak gerekirse genelde muhafazakar diye genelde tabir edilen ama ben değiştiriyorum. Milli ve dini hassasiyetleri ön planda olan seçmenlerimiz içerisinde çevreden gördüğümüz, duyduğumuz, aldığımız izlenim. Bu seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen insanlar var. Oy kullanıp ta bugüne kadar vermiş olduğu yerlerden farklı yerlere vermek isteyenler var. İşte kişisel kızgınlıklar ya da az önce bahsetmiş olduğumuz yolsuzluk, hırsızlık iftiralarından etkilenme neticesinde kalbi bulanmış, aklı bulanmış, normal şartlarda vermesi gereken ve bugüne kadar verdiği değil de başka yerlere vermeyi düşünen insanlar vardır."

Sandığa gitmemeyi ciddi vebal kabul ediyorum

"Ben milli ve dini hassasiyetleri ön planda olan seçmenler için, sandığa gitmemeyi tarihi bir hata olarak kabul ediyorum. Ciddi bir vebal olarak kabul ediyorum. İkincisi sandığa gidip başka türlü tarzda oy kullanacak olan  seçmenlerimize şu hatırlatmayı yapmak istiyorum. Farz edelim ki Türkiye düşmanı çevrelerin bu seçimlere yönelik olarak gerçekleştirmeye çalıştıkları plan Allah korusun yüzde 100 bir başarı ile gerçekleşti 7 Haziran günü. 8 Haziran sabahı gözümüzü açtığımızda bütün Türkiye bütün dünyayla beraber bir sürpriz ile karşılaştık. 13 seneden beri zaten hedef tahtasında olan siyasi anlayış, kurum, kişi Allah korusun bir malubiyete uğradı alaşağı edildi ve Türkiye artık bir meçhule doğru evrilmiş oldu."

Kardeşlerimiz şu karşılaştırmayı yapsınlar

"Yeni Türkiye, büyük Türkiye, büyüyen Türkiye bunların üzerine kocaman bir çarpı attık. Allah korusun 8 Haziran sabahı böyle bir manzaraya gözümüzü açtık. O kardeşlerimizin beni çok iyi dinlemelerini istiyorum, kendi kendilerine şu karşılaştırmayı yapsınlar. Böyle bir sonuç olduğunda 8 Haziran sabahı Kudüs'te Tel Aviv'de Başbakanlık makamında Netanyahu bu sonuca fevkalade seviniyor olacak mı? Bayram ediyor olacak. Şam'da Esad böyle bir sonuca fevkalade seviniyor olacak mı? Bayram yapıyor olacak. Mısır'da Sisi böyle bir sonuca seviniyor olacak mı? Bayram yapıyor olacak. Berlin'de, Paris'te, Londra'da bu sonuca sevinilecek mi? Bayram yapılıyor olacaklar. Amerika'da Neocon merkezleri bayram yapıyor olacak. Dünya'daki bütün uluslararası Siyonizm bayram yapacak. Pensilvanya bayram yapacak."

Müslüman vicdanınız kaldıracak mı?

"Bakın Netanyahu'dan başladım arka arkaya saydım. Saygıdığım isimlere dikkat edin. Ve şimdi şu soruyu soruyorum ben o kardeşlerimize, Netanyahu ile Sisi ile Esad ile aynı şeye sevinmeye Müslüman vicdanınız kaldıracak mı? Onlarla aynı çizgide durmayı içinize sindirebilecek misiniz? Ve bu sorunun devamı şudur madalyonun öteki yüzü. Kudüs'te Netanyahu bayram yapıyor olacakken. Müslüman Kudüslü ve Filistinliler bayram mı yapıyor olacak matem mi tutuyor olacak. Esad Şam'da bayram yaparken gariban, fakir Suriyeliler bayram mı yapacak matem mi tutacak. Kahire'deki bayram mı yapacak matem mi tutacak. O tür düşünceleri olan kardeşlerimize ben şunu soruyorum. Kimin yanında duruyorsunuz. Kimlerle seviniyorsunuz?"

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

 // koc
Güzel ifade etmiş kalbinde zerre imanı olan türküm diyen icin busözler yeter...
01 Haziran 2015 11:42
Son nefese
 // uykucu
Kadar Tayyip Erdogan....
01 Haziran 2015 Pazartesi 10:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler