YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Said Alpsoy'dan bomba açıklamalar
Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, resmi tarih anlayışına başka bir perspektiften bakarak Atatürk'ün başyaverinin 'derin devlet' kurduğunu söyledi.
Said Alpsoy'dan bomba açıklamalar
22 Ağustos 2014 / 07:00 Güncelleme: 22 Ağustos 2014 / 07:39

Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, Kanal A'da Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Resmi Tarihten Gerçek Tarihe' adlı programına katıldı.

Alpsoy bilinen tüm tabuları yıkarak bambaşka bir gerçekliğe ışık tuttu. Atatürk'ün meşhur sofra ekibini, ekiptekilerin hayatlarını ve Atatürk'ün onlar hakkındaki görüşlerini açıkladı. Alpsoy ayrıca bomba bir iddia ortaya atarak Atatürk'ün Başyaveri Rusuhi Savaşçı'nın 'derin devlet' kurarak uzun yıllar yönettiğini ifade etti.

İşte Alpsoy'un o açıklamaları:

Atatürk'ün Başyaveri Rusuhi Savaşçı Osmanlı subayı idi. İstiklal Harbi'nde Atatürk'e Başyaver olmuş kesintisiz olarak da 1934 senesine kadar devam etmiş, 1934'te emekliye ayrılmış, 2.Dünya Savaşı'nda tekrar orduya dönüp sonra tekrar emekli olmuş, 1950'lerde ise vefat etmiş. Elimizdeki ansiklopedik bilgiler bu.

Başyaver Rusuhi'nin ilk derin devletin kurucusu olup, uzun yıllar yöneticiliğini yaptığı bir örgüt var.

Fikriye Hanım'ın Çankaya köşkü'nde başından tabancayla öldürülme iddiası var. Bunu yapan da Başyaver Rusuhi'dir. Bu katle dair ciddi delil Atatürk'ün Yanı Başında kitabı. Bu kitabın yazarı Kemal Ulusu'dur. Ve yayını da Doğan Kitap. Sayfa 158-159.

Kitapta; Fikriye Hanım'ın o gün köşke gelip 'Paşa'yı görmem lazım' dediğini söylüyor. Sesini de yükseltmiş. Onunla Rusuhi ilgilenmiş, ikna etmeye çalışmış ve faytona binip gitmişler. Kısa süre sonra silah sesi gelmiş ve Fikriye Hanım'ı kanlar içerisinde köşke geri getirmişler. Fikriye Hanım; "Beni vurdular, hastaneye götürmeyin" demiş. Sonra zabıtlara 'intihar etti' diye geçiyor. Bu Atatürk'ün bilgisi haricinde gerçekleştiği için Atatürk çok üzülüyor.

Bence bu inandırıcı yok. Empati yapalım. Rusuhi Bey, Atatürk'e yıllarca metreslik yapmış bir kadını Atatürk'ün bilgisi dahili olmadan onu nasıl vurabilir?

Latife Hanımla Atatürk çok kavga ederlerdi ve Latife Hanım en ufak bir şeyde parlayan bir tip. Bir gün çok bilinen bir kavga vardır. Latife Hanım'a Fikriye diye bağırır ve Latife Hanım buna hiddetlenir. Atatürk ise onu dövmeye kalkar. İşte sus, şöyle yaparım falan filan. Zaten Amerikan Büyükelçisi'nin yanında Latife Hanım'ı dövdüğü bilinir.

 

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 // efe
Atatürk'e dil uzatmayın, daha düne kadar o terör örgütü cemaat ile beraberdiniz...
26 Ağustos 2016 16:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler