18 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın193,795
 • BIST93.560
 • Dolar4,7211
 • Euro5,4646
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2396
 • İstanbul23 °C
 • Ankara19 °C
 • İzmir25 °C
 • Konya18 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya26 °C
 • Diyarbakır27 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri18 °C
 • Kocaeli20 °C
 • Şanlıurfa27 °C
 • Gaziantep25 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Said Alpsoy: Gülen, kendini mehdi olarak görüyor!
FETÖ elebaşısı Gülen'in kendini mehdi olarak gördüğünü ifade eden Said Alpsoy, durumun vehametini anlattıklarıyla gözler önüne serdi
Said Alpsoy: Gülen, kendini mehdi olarak görüyor!
13 Ağustos 2016 / 05:00 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 04:32

Kanal A’da yayınlanan Fahrettin Damga’nın moderatörlüğünü yaptığı ‘Gözden Kaçanlar’ prorgamına konuk olan Araştırmacı yazar Said Alpsoy, FETÖ hareketi ve yapılanmasına dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. 

İşte Said Alpsoy’un değerlendirmesinden önemli satırbaşları:

FETÖ BİR DECCAL HAREKETİDİR!
 
FETÖ yapısının özü itibariyle tanımı nedir ve yapılması gereken en merkezi niteleme nedir dersek, FETÖ bir deccal hareketidir, kendilerini ise mehdi hareketi olarak görüyorlar.

Efendimizin deccal ile ilgili en önemli hadislerinden birinde deniyor ki, büyük deccalin ortaya çıkışından önce ona yol açıcı olarak 30'a yakın küçük deccal gelecektir. Bunların bir kısmı da müslümanlar arasından çıkacaktır.

F. Gülen'in gerçek tarihi kimliği, peygamber efendimizin de hadisinde buyurduğu büyük deccalin gelmesinden önce ortaya çıkacak 30'a yakın küçük deccalden bir tanesi.

Zaten İslam'ın içinden çıkacak bütün deccal hareketlerinden olacağı gibi, o harekette yer alacak insanlar kendisini ahir zaman mehdisinin cemaati olarak hissedecekler, başlarındaki şahsı da hilafsız şüphesiz mehdi olarak kabul edecekler.

Bediüzzaman Said Nursi, 'Deccalin deccal olduğunu bilmesi şart değildir, bilmeyecek" diyor. 

Kendisini şu an F. Gülen iliklerine kadar gerçek ahir zaman mehdisi zannediyor. 

GÜLEN VERDİĞİ MÜLAKATTA KENDİNİ ELE VERİYOR

Hafta başında F. Gülen, Mısır'da bir kanala mülakat verdi ardından hiçbir yerde görülmedi.
İlk günlerde de dikkatimi çekti ama son 1-2 günde farkına vardığım inceliği başta yakalayamadım.

Gerçekte deccal olduğunu ama kendi kendini Mehdi olarak hissettiğine dair büyük bir kanıt sunuyorum.

FETÖ elebaşısı dedi ki o mülakatta, "Batı, müdahale etsin, AK Parti iktidarını alaşağı etsin" Müdahaleden kastın askeri bir müdahale olduğu çok açık. 

Bugünkü konjüktür de bir insanın aklından sorunu olması lazım, bu ifadeler için. AK Parti ve Erdoğan düşmanlığınında dışında Türkiye düşmanı olduğunu, Türkiye'nin işgal edilmesini istediğini kendi ağzıyla itiraf ediyor.

Akıl hastası olarak değerlendirmek istesek yine uymuyor çünkü söyledikleri arasında bağlantısız ve buna yakın konuşması gerek. Ama o da değil. 

GÜLEN KENDİNİ MEHDİ, ERDOĞAN’I DECCAL OLARAK GÖRÜYOR

Alpsoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

O zaman söyleyebileceğimiz bağlantı şu. Kendisi sözüm ona mehdi ya, bu durumda Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsı hadislerde haber verilen büyük deccal kendisine göre. Öyle olmak zorunda. Büyük deccal ile mehdi, aynı coğrafyada. FETÖ durumu böyle görüyor. 

Yine bir hadiste şöyle bir ayrıntı var. Deccal ile mehdi mücadeleye girer, bu mücadele en son anına kadar deccalin kesin hakimiyeti ve üstünlüğü, mehdinin ve onun taraftarlarının yaşadığı mağlubiyetleriyle devam eder, diyor hadiste. 

FETÖ BATI’YA BU MİSYONU YÜKLÜYOR

17-25 Aralık bir mağlubiyetti, 30 Mart seçimleri, 10 Ağustos seçimleri bir mağlubiyetti. Hadiste rivayet ediliyor ki, "Deccal orduları tarafından mehdi köşeye sıkıştırılır ve herkes bu iş bitti der'' denildiği anda diyor, mesih zuhur edecek, hristiyanlık, yani FETÖ'nün Batı'ya yüklediği bu misyon mesihiliğin temsilcileri.

Hristiyanlığa bu şekilde yaklaşıyor olmaları da bundan kaynaklanıyor. 

Hadiste yine diyor ki, "Deccal tarafından mehdi tamamen yok edildiği sanıldıktan sonra Mesih zuhur edecek ve 180 derece bütün dengeleri alt üst edecek. Mahfoldu denilen o mehdi, mutlak bir galibiyet kazanacak, her şeye hakim olacak. Kesin olarak hakimiyetini ilan etti denilen o deccal şoke olacak. Tarihten silinip gidecek.

Tahmin ediyorum ki, 15 Temmuz'dan itibaren bu hadiste haber verilen son roundun kendi kendine olmasını bekledi Pensilvanya. Baktı ki ne gelen var ne giden. 

Mesihiyet yok, Avrupa, ABD saldırrmıyor. Hatta ingiliz basının ağır topları ağız değiştirip, bu işin içinde FETÖ'nün olduğunu kabul ediyorlar. 

FETÖ bu süreçte beklediği sonuçlar gerçekleşmediği gibi bakıyor ki olaylar tam tersi yönünde ilerliyor.  Artık iyice sıkışmışlık hissiyle bu sefer manipüle etmeye kalkışıyor. Ben mehdiyim, bu deccal, siz de mesihsiniz. Rolünüzün bir an önce farkına varın. Saldırın ve yıkın talimatı veriyor Gülen. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

pabucumun mehdisi
 // mustafa
Madem mehdi... kimin mehdisi, zulme uğrayanların acısını birkez paylaştı: O da, hizbullah yüzünden sığınaklarda korku dolu anlar yaşayan yahudi çocukları için.
Filistin, açe, myanmar hatta 28 şubat sürecinde, zalimler aleyhine tek kelime konuşmadı.
Neyin mehdisiymiş....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 16:16
mehdi
 // musa erdal
Mehdi amerikami tain ediliyormuş...
13 Ağustos 2016 07:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler