YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Said Alpsoy 27 Mayıs Darbesindeki 'Hürriyet' ayrıntısını açıkladı
Gazeteci-Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, Hürriyet Gazetesi'nin 1960 darbesinde ABD ve İngiliz Büyükelçilerinden emir aldığını söyledi. Alpsoy o dönem ve yaşadığımız dönem arasında paralellik olduğunu belirtti.
Said Alpsoy 27 Mayıs Darbesindeki 'Hürriyet' ayrıntısını açıkladı
01 Haziran 2015 / 08:27 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 09:10

Büyük Komplolar programında Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın konuğu olan Gazeteci-Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, 1960 Darbe dönemi ve günümüz olayları arasında paralelik mevcut olduğunu belirtti. Alpsoy programda ayrıca Hürriyet Gazetesi ile ilgili bilinmeyen gerçeği açıkladı.

İşte Said Alpsoy'un o açıklaması:

"Bunlar başta Hürriyet olmak üzere darbe medyada üst üste sürekli 8 manşet verilince, İngiliz ve Amerikan Büyükelçileri olaya müdahale ettiler. Cemal Gürsel'e dediler ki, "Emir verin bu tür yayınları durdurun. Çünkü siz böyle yapmakla devirdiğiniz hükümeti halk gözünde mahkum ettiğinizi zannediyorsunuz ama bu yayınların hepsi iktibas yoluyla bütün dünya ve Batı basınında çıkıyor. Ve büyün dünya kamuoyu olayı şöyle okuyor, 'meğerse Türkler bu kadar barbarmış'...." Ne kadar acı, ne kadar ironik ne kadar utanılacak bir şey."

"Batılı ülkelerin Büyükelçilerinden gelen telkinle o tür yayınların arkası kapatılıyor. Kendi ağzımızla milletimize iftira etmeyelim daha fazla diye.  

Madde 1: Bu rezilliğin şampiyonu Hürriyettir. Madde 2:  Mesela bugün yaşananlar ile birebir paralel haberler: "korkunç hırsızlık var hükümet yöneticileri tarafından. O kadar korkunç ki öyle büyük rakamlar ki, öyle sürekli ve yoğun bir tekrar ki, darbenin yapıldığı ilk günlerde ortalama bir Demokrat partilinin ifade etmesi dahi kalbinde bir çürüklük oluşuyor. Yani ateş olmayan yerden duman çıkmaz meselesi. Bence şu an içinde bulunduğumuz durumla çok çarpıcı bir paralellik.  Sürekli olarak çamur atıyorlar ve "Başbakan hırsız, Cumhurbaşkanı hırsız, bunların yakınları hırsız. Şimdi bu söylem devam ettiği sürece kitle psikolojisi cevap veriyor. Cumhuriyet ve Akis diyorlar ki , Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın kasasında 103 milyon para var. Yani şuradan pay biçin."

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

Said Beyin her
 // uykucu
Programini buyuk bir dikkatle seyrederim. Ama dunku programda New York Times'in 27 Mayisdan 15 gun onceki yazisi ile gecen haftaki yazisindaki aynilik 55 yil gecsede yilanlar hep ayniyi bize ispat etti....
01 Haziran 2015 Pazartesi 09:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler