YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Sahte tweet açın CHP'ye çalışın'..
Ablalardan sarsıcı açıklamalar: Dershane süreciyle birlikte hepimize en az 10 sahte twitter hesabı açtırdılar. CHP için oy toplamamız isteniyor. Gülen, Başbakan’ın ömrünün dersaneleri kapatmaya yetmeyeceğini söylemişti. Bank Asya için kredi çektik.
'Sahte tweet açın CHP'ye çalışın'..
16 Mart 2014 / 09:51 Güncelleme: 16 Mart 2014 / 09:53

17 Aralık operasyonu ile deşifre olan paralel yapının okul ve yurtlarında kalan ablalar yaşadıklarını STAR’a anlattı. Korktuklarını belirterek resimlerinin yayınlanmasını istemeyen ablalar şu itiraflarda bulundu: “3 yıldır bu yapının içerisindeyim ve dershaneler aracılığı ile bu camia ile tanıştım. Bir süre sonra bana ablalık teklifi geldi. İlk başlarda zaten üst kadrolarda neler yaşandığını bilmiyorsunuz. Ne zaman ki ablalık seviniz arttıkça biraz daha yapıyla iç içe oluyorsunuz. Her yıl daha üst bir görev verildi.”

Kişi başına 10 sahte hesap

“Dershane süreciyle birlikte twitter’da cemaat hergün başlık açıyordu ve herkeste oraya atabildiğince twit atıyordu. Kişi başına ilk başta 10’ar hesap açmamız ve bu sahte hesaplardan günde kaç tane tiwit atabiliyorsanız atmanız isteniyordu. 15 tatil sonrasında siyasi olayları değerlendirmek için bir yurtta toplanılıp değerlendirmeler yapılıyordu. AK Parti’yi desteklemeyeceklerini zaten biliyorduk. İstanbul, İzmir, Ankara gibi illerdeki arkadaşlarımız söylüyordu CHP desteklenecek. Konya’da da aynı şekilde. Ankara’da bir arkadaşımla görüşmem de cemaatin CHP’yi desteklediğini ve CHP için çalıştıklarını ifade etti..”

“Dershaneler gündemi ortaya çıktığında olağanüstü toplantı oldu. Telefonları dışarıda bıraktık. Büyük ablamız bize AK Parti’nin 10 gün içerisinde evlere baskın yapacağını söyledi.

Bank Asya için kredi çektirdiler

Ablalarda listeler vardı ve bu listelerin hepsi Konya merkezde bir yere bırakıldı ve Konya şehir dışında bir eve götürüleceği söylendi. Tüm bandrolsüz kitaplar dahi toplandı. Tüm belgeleri aldılar, telefonları, mesajları sildiler. Belgeleri yaktılar. Bank Asya’nın batma gibi bir durumunun olduğu zaman bizzat ablalara yukarıdan gündem indi ve tüm ablalara İş Bankası’nda gidip 10 ile 20 milyar arası kredi çekilmesi ve bu paraların Bank Asya’ya yatırılması talimatı verildi. Bu toplantıda ülkenin çok kötü durumda olduğundan falan bahsedildi. Dersanelerin kapatılması ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Daha sonra abla Fetullah Gülen’in, Başbakan için dershaneleri kapatmaya ömrünün yetmeyeceği ifadesini kullandığını söyledi. Duyunca çok kötü olduk.

Sızıntı ile cennet sepeti

Sızıntı Dergisi ile ilgili her ev 5 sızıntı aboneliği bulacaktı. 5 tane bulana cennet sepeti diye bir hediyemiz vardı. Zaman Gazetesi için de aynı şekilde çalışılıyordu.”

AK Parti’ye oy kaybettirme kotası

“Devlet yurdu bize evlerde çok kötü tanıtılıyor. Hatta bize evlere gittiğinizde devlet yurdunu çok güzel anlatmayın insanların kafasını karıştırırsınız demişlerdi. Dershane olayı meydana geldiğinde ailem tepki koymuş ve buradan ayrılmamı istemiş helallik koymuştu. Ancak ablalar bunu kabul etmediler. Ben yurttan çıktıktan sonra herkesi toplamışlar ve herkese AK Parti’ye oy vermemekle ilgili çalışma başlatmışlar. Her cemaat mensubu AK Parti’ye oy kaybettirmek için kota koyuyorlar. Yurttaki insanlarda çok şikayetçi. Çünkü artık yurtlarda hep siyaset konuşuluyor. “

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler