YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte sağlık raporuyla Ecevit'i tasfiye edecekti
DSP'li Birgün: Ecevit'e bir oyun oynandığırı fark ettik ve hemen tedaviye son verdik
Sahte sağlık raporuyla Ecevit'i tasfiye edecekti
14 Nisan 2009 / 07:47 Güncelleme: 14 Nisan 2009 / 00:00

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın ismi, Bülent Ecevit'i başbakanlığı döneminde 'sağlık raporu' ile tasfiye etme planlarının içinde de geçti. O dönemde Başbakan Ecevit'in koruma müdürlüğünü yapan DSP İzmir milletvekili Recai Birgün, bir oyun oynandığını farkettiklerini ve Başkent Hastanesi'ndeki tedaviye son verdiklerini belirtti.


OYUN OYNANDI


Yeni Şafak'a konuşan Birgün, şunları söyledi: “2002 yılı Mayıs ayında sayın Ecevit rahatsızlandı. Bu rahatsızlığı karın ve sırt bölgesindeki ağrılarla ilgiliydi. Bu şikayetlerle Başkent Hastanesi'ne gittik. Yapılan tetkiklerde önemli bulgular belirlenmedi, eve gönderildik. Ancak 1-2 gün sonra omurga ve sırtta bir ağrı ve acıma olduğu için yine Başkent'e gittik. Bu kez 'omurgada çökme olduğunu” belirttiler. Tedavi için tam bir tarih alamadık, uzun süreceğini dile getirdiler ve 3 ay boyunca evde kaldık.


'FELÇ OLUR' DEDİLER


Doktorlar, Ecevit için, 'Dışarıya çıkıp yürümeye kalkarsa, omurga baskı yapar, felç olabilir, ölebilir' dediler. Üç aydan sonra şüphelenmeye başladık. Daha sonra bize Başkent Hastanesi'nin Ecevit için İş göremez' raporu düzenleyeceği duyumu geldi. Bizim, son defa hastaneye gidip kontrol olmamızı istiyorlardı. Biz de hastane ile olan bütün ilişkimizi kestik. O dönemde, Ecevit üzerine büyük bir komplo vardı.” Ecevit daha sonra doktoru Mücahit Pehlivan'ın uyguladığı tedavi ile sağlığına kavuşmuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler