YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte 'mail'de gelişme...
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı konuyla ilgili açıklama yaptı...
Sahte 'mail'de gelişme...
20 Mayıs 2011 / 12:24 Güncelleme: 20 Mayıs 2011 / 12:28

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ''(ÖSYM'ye elektronik posta yollandığı iddiası ile ilgili) mail ile bağlantılı 3 kişinin ismi üzerinde durulduğu bana söylendi. Onlardan birisi alındı, sorgulandı ve bırakıldı. Sanıyorum diğerlerinin de ifadelerini alacaklar'' dedi.

Yazıcı, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğinde düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin ÖSYM'ye elektronik posta yollandığı iddiası ile ilgili bir kişinin gözaltına alınıp serbest bırakılmasını anımsatması üzerine, bu konuda detaylı bilgi almadığını, ana hatları ile bilgisi olduğunu belirterek, ''İsmimi kullanarak ÖSYM başkanına gönderilen mail dolayısıyla kişilik haklarıma saldırı teşkil eden bir konu. Suç teşkil eden bir durum. Dolayısıyla avukatım aracılığıyla şikayet hakkımızı kullandık. O çalışma sonucunda mail ile bağlantılı 3 kişinin ismi üzerinde durulduğu bana söylendi. Onlardan birisi alındı, sorgulandı ve bırakıldı. Sanıyorum diğerlerinin de ifadelerini alacaklar. Sonuçta savcı veya mahkeme takdir edecek'' dedi.

Bütün ifade süreçleri bittikten sonra avukatının alabileceği aşamaya gelince kendisinin de bilgilere erişeceğini, o zaman gerek olursa bir değerlendirme yapacağını anlatan Yazıcı, ''Şu aşamada bir hazırlık tahkikatı söz konusu. Hazırlık tahkikatı gizli sürüyor. Ben de detayları çok fazla elde etme isteği içinde olmam. Yasanın da buna cevap vermediği alana girmek söz konusu değil. Avukatımın alabileceği bilgiler dahilinde bilgi sahibiyim. Süreç devam ediyor'' diye konuştu. (AA)

insan aklına birşeyler geliyor...
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim işler yürümez.Yemek vermeyince aç saldırır.Gidecek,hak arayacak yer yok...Bunlara bir bakın.Dakik.Anında müdahale.Hani,demokrasi,insan hakları?Hani hukuk devleti?Vs..Yazacak çok,okuyan yok...Dayısı olanlar,dayılar meydan okumaya devam ediyor..Benim zavallı vatandaşım,bitini başını kaşımakla gidermeye mecbur......
20 Mayıs 2011 14:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler