YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte e-postayla üniversiteye giriş talebine dava
Sahte e-postayla üniversiteye giriş talebine dava
03 Mayıs 2014 16:06
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı adına aldığı sahte e-posta adresi aracılığıyla ÖSYM Başkanı Demir'den bir yakınının üniversiteye yerleştirilmesini talep eden kişi hakkında dava açıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı adına aldığı sahte e-posta adresiyle ÖSYM Başkanı Ali Demir'den, bir yakınının üniversiteye yerleştirilmesini talep eden kişi hakkında dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı Şaban Yavuz'un hazırladığı iddianamede, Ü.Y'nin 6 Ocak 2010'da Hayati Yazıcı'nın adını kullanarak ÖSYM Başkanı Ali Demir'e e-posta gönderdiği belirtildi.

e-Postanın içeriğine de yer verilen iddianamede, zanlının bu yolla  "nitelikli dolandırıcılığa teşebbüs" ettiği vurgulandı. Ancak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sonucunda Ü.Y'nin bu fiilden dolayı e-posta içeriğinden maddi bir menfaat sağlanmadığı, ÖSYM sınav sistemi göz önüne alındığında da bunun mümkün olmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği belirtilen iddianamede, bu karara itiraz edildiği hatırlatıldı.

Bunun üzerine Sincan 3. Ağır Ceza Mahkemesinin "dolandırıcılık suçundan dava açılması için yeterli delil bulunduğu" gerekçesiyle kararı kaldırıldığı belirtilerek, dava açıldığı kaydedildi.

Davanın görülmesine Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler