YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahnede ağlatan oyun
'Çanakkale'de Akan Kan Çiçekleri' adlı oyunu canlandıran öğrenciler, oyun esnasında göşyaşlarını tutamadı.
Sahnede ağlatan oyun
23 Mart 2011 / 22:16 Güncelleme: 24 Mart 2011 / 00:36

Denizli'de Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası etkinlikleri kapsamında ''Çanakkale'de Açan Kan Çiçekleri'' adlı oyunda rol alan öğrenciler, sahnede gözyaşlarını tutamadı.

Cafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim Okulu tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi Haftası nedeniyle Sevindik Mahallesi'nde bir etkinlik düzenlendi. Tiyatro gösterisinin yapılacağı Ferit Ali Küçük A Nikah Salonu'nun girişinde, ateş yakılarak büyük kazanlarda Çanakkale Savaşı'nda askerlere dağıtılan o günün yemek menüsü şekersiz hoşaf dağıtıldı.

Şekersiz hoşafları içerek ''Çanakkale'de Açan Kan Çiçekleri'' tiyatro oyununu oynamaya başlayan öğrenciler, kimi bölümlerde gözyaşlarını tutamayarak ağladı.

Cafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hüseyin Hançar, yaptığı açıklamada, ''Çanakkale Savaşı'nda yaşanan o zorlukları biraz da öğrencilerimize ve halkımıza anlatabilme adına böyle bir etkinlik düzenledik. O dönemde yaşanan sıkıntılar bir saat, bir gün değildi, ama biz bu topraklara nasıl sahip olunduğunu anlatma adına birkaç saatten oluşan bir etkinlik düzenledik. Öğrencilerimiz okudukları bilgiler ışığında sahnede profesyonel oyunculara rakip bir oyun çıkardı. Yüreklerini katarak oynadıkları oyunlarda kimi zaman kendilerini tutamadılar ve gerçekten ağladılar. Buradan anlaşılıyor ki onlar Çanakkale Savaşı'nı yüreklerine işlemişler'' dedi.

İlköğretim 8. öğrencisi Halime Çakır da oyun esnasında kitaplardan okuduğu zorlukların, mücadelelerin kendisini ağlatmaya yettiğini belirterek, ''Kendimi orada yaşayan biri olarak hayal ediyorum. Orada bizim için canlarını veren şehitleri düşününce gözyaşlarım akmaya başlıyor'' diye konuştu.

 

 

 

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler