YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'in büyük derbi yorumu!
Şahin'in büyük derbi yorumu!
30 Nisan 2010 11:54
Anayasa değişikliği görüşmelerini büyük derbi olarak yorumlayan TBMM Başkanı Şahin, 1.tur görüşmelerinin olgunlukla geçtiğini ifade etti.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM'deki Anayasa değişikliği görüşmelerinin büyük bir olgunluk içerisinde geçtiğini bildirdi.

TBMM Başkanı Şahin, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde düzenlenen 73. Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) Kongresi'nin açılışında, bir gazetecinin, ''Sizin deyiminizle Meclisteki büyük derbyi nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine, ''Birinci tur görüşmeler TBMM'de, benim gözlemlerime dayanarak ifade edersem, büyük bir olgunlukla geçti'' dedi.

Görüşmeler esnasında zaman zaman tansiyonun yükseldiğini, bunun olabileceğini kaydeden Şahin, ''Çünkü farklı siyasi görüşlerin ifade edildiği bir ortamda bazen tansiyonun yükselmesi gayet doğaldır ama her şey Anayasa ve iç tüzük içerisinde cereyan etti. İkinci tur görüşmelerin de aynı çerçevede yürüyeceğine ve sonuçlanacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Anayasa değişikliğinin referanduma sunulması konusundaki görüşlerinin sorulması üzerine Şahin, ''Onu ben bilemem. Genel kurulun kararı hangi sonucu doğuracak hep birlikte göreceğiz'' karşılığını verdi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler