YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'i kızdıran sözler
Meclis Başkanı Şahin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'özerklik'le ilgili sözlerine tepki gösterdi.
Şahin'i kızdıran sözler
24 Mayıs 2011 / 18:26 Güncelleme: 24 Mayıs 2011 / 18:33

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari mitingindeki sözlerine ilişkin, ''1991 seçimlerinde PKK'nın siyasi uzantılarıyla işbirliği yapıp onları Meclise taşıyan siyasi partinin şimdiki genel başkanının sözleri yadırganacak sözler değil, bunların zaten sicili bozuktu'' dedi.

Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki ziyaretleri sırasında esnaf İsmail Kırıkoğlu'nun, terör olaylarıyla ilgili tedirginliğini dile getirmesinin üzerine Türkiye'nin uluslararası bir terör örgütüne teslim olmayacağını söyledi.

Türkiye'nin terör örgütünün planlarına hizmet etmeyecek kadar güçlü ülke olduğuna işaret eden Şahin, şöyle konuştu:

''Bizim çok güçlü bir devlet geleneğimiz var. Terör örgütünün, arkasında dış güçler olmadan ayakta kalması mümkün değildir. Bu toprakların, Anadolu'nun ve Türk milletinin hep düşmanları olmuştur. O nedenle biz onların kimin maşası olduğunu biliyoruz. Onların Türk milletini alt etmeleri mümkün değildir. Eninde sonunda bu mücadeleden vazgeçmek zorunda kalacaklardır. Hiç endişe etmeyin.''

Kırıkoğlu'nun, terör olaylarının Karadeniz'de de görüldüğünü hatırlatması üzerine Şahin, ''Sadece 'biz buralarda da varız' diye bir timi gönderdiler. Buralarda tutunmaları mümkün değil. Bizim yöre halkımız onlara yardımcı olmaz. Ya gittiler ya da yakalanacaklar. Şu anda güvenlik güçlerimiz ciddi takip halindedir. Kimse endişe etmesin'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun BDP ile birlikte hareket ettiği yönünde iddiaları'' sorduğu Şahin, şunları söyledi:

''1991 seçimlerinde PKK'nın siyasi uzantılarıyla işbirliği yapıp onları Meclise taşıyan siyasi partinin şimdiki genel başkanının sözleri yadırganacak sözler değil, bunların zaten sicili bozuktu. Leyla Zana'nın ve diğerlerinin 1991'de Mecliste ortaya koydukları görüntünün, o sıkıntıların müsebbibi, o zaman ki Sosyal Demokrat Halkçı Parti'ydi, yani CHP'nin başka bir versiyonuydu. Kılıçdaroğlu böylece gerçek yüzünü göstermiş oldu, bunda şaşılacak bir şey yok.''  

Şahin, Kılıçdaroğlu'nun ''yerel yönetimlerin özerklikle ilgili taleplerini kabul edeceklerine'' yönelik vaatlerinin hatırlatılması üzerine de şöyle dedi:

''Bunu halkımız değerlendirecektir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun doğuda başka, batıda başka konuştuğu, duruma göre konuştuğu ve böylece tamamen popülist bir politikacı olduğu ortaya çıkmıştır. Hiçbir sözüne itibar edilmez. Bir gün başka, ertesi gün başka konuşur. Kılıçdaroğlu, böylece Türk siyasetine sözüyle özü birbirini tutmayan politikacı olarak şu anda yansımıştır. 12 Haziran'dan sonra CHP'nin içerisindeki kaosu göreceksiniz. O sözün İç Anadolu'da ve batıda nasıl yansıyacağını ve nasıl bir sıkıntıya yol açacağını hep birlikte göreceğiz.''

Şahin, bazı siyasi parti liderlerinin ''AK Parti üçüncü kez iktidar olursa Türkiye'de kaos olur'' değerlendirmesiyle ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

''Şu anda AK Parti tek başına iktidardadır. Türkiye'de kaos var mı  Şu anda Türkiye Avrupa'nın kalkınma ve büyüme oranlarında şampiyonudur, dünya beşincisidir. Türkiye istikrarlı şekilde ilerlemekte ve kalkınmaktadır. Demek ki AK Parti tek başına iktidara geldiğinde herhangi kaos olmamaktadır. 12 Haziran'dan sonra da iktidara devam ettiğinde kaos olmayacaktır. Huzur ve istikrar devam edecektir. Peki kaos olacak mıdır  Olacaktır. Nerede olacaktır  12 Haziran'dan sonra CHP ve MHP'de kaos olacaktır. Şimdi bu arkadaşlarımızın içlerine ateş düştü, kaos için adres arıyorlar. 'Seçimden sonra AK Parti tek başına iktidar olursa Türkiye'de kaos olur' diyorlar ama gerçek kaos ateşi, bu arkadaşlarımızın içinde yanmaya başlamıştır. 12 Haziran'dan sonra göreceksiniz bu iki partinin içi kaynayacak ve gerçekten bir kaosun içerisine girecekler.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler