YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şahin'e TEKEL protestosu
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Adıyman'da protesto edildi... Protestocular ise TEKEL işçileriydi..
Şahin'e TEKEL protestosu
09 Nisan 2010 / 12:06 Güncelleme: 09 Nisan 2010 / 12:07

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, valilik ziyaretinde kendini protesto eden Tekel İşçilerine, "Bunlar bağırarak bir yere varamaz, bindikleri dalı kestiklerinin farkında değiller" dedi.

TBMM 90. Yıl Hatıra Ormanı dikimi için Adıyaman'a gelen TBMM başkanı Mehmet Ali Şahin'e protesto şoku. TPAO tesislerinden Valiliğe gecen Mehmet Ali Şahin, tören mangasını selamlarken Tekel İşçileri tarafından protesto edildi. Protestocu Tekel işçilerinin tören alanına girmesine polis izin vermedi.

Valilik makamına çıkan ve Vali Ramazan Sodan'dan kent ile ilgili bilgiler alan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tekel işçilerinin protestosu ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tekel işçilerine ortalama 40 bin TL kıdem tazminatı ödendiğini ve aylık 900 TL maaş verileceğini belirterek, asgari ücrete bu kurumlarda çalışacak çok sayıda işsizin olduğuna dikkat çekti.

Şahin, "Bu hak mıdır?, adalet midir? Asgari ücretle çalışmaya hazır insanlar varken, sen protesto yapacaksın. Bu arkadaşlar bindikleri dalı kestiklerinin farkına varmalılardır. Böyle bağırarak çağırarak bir hak edeceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar" dedi.

Mehmet Ali Şahin, milletvekili maaşlarının büyük bir kısmının vatandaşları ağırlamada kullanıldığını ve maaşların yüksek olmadığını dikkat çekti.

Anayasa değişiklik paketinde milletvekilliği dokunulmazlığı noktasında ciddi çalışmaların yapıldığını belirten Şahin, seçim barajının düşürülmesi konusuyla ilgili olarak ta, "Yasa teklifi vermem yasalarla ilgili oylamalara katılmam mümkün değildir. Parlamento isterse barajı düşürebilir. Ben böyle bir takdir kullanamam" şeklinde konuştu.Meclis Başkanı Daha sonra Belediyeye geçti. (İHA)


 

Başkanım Şahin
 // Cahit Köroğlu
Sayın Şahin, ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyor. Çalışmalarında kendisine başarılar diliyoruz....
09 Nisan 2010 14:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler